czwartek, 20 czerwiec 2024 15:41

Niespodziewani goście w warszawskiej szkole – interweniowała straż miejska

Niespodziewani goście w szkole Niespodziewani goście w szkole Zdjęcie redakcyjne

W warszawskiej szkole na Wilanowie doszło do nietypowego zdarzenia, które wzbudziło lekki popłoch wśród uczniów i pracowników. Dwa nietoperze, mama z małym, fruwały po budynku, co wymagało interwencji Ekopatrolu straży miejskiej.

Czego się dowiesz:

  • Dlaczego wezwano straż miejską do szkoły na warszawskim Wilanowie?
  • Jak strażnicy miejscy poradzili sobie z nietoperzami w szkole?
  • W jakim stanie były nietoperze po schwytaniu?
  • Do jakiego miejsca przetransportowano nietoperze po interwencji Ekopatrolu?
  • Czy nietoperze były wcześniej widywane w tej szkole?

Szybka reakcja Ekopatrolu

Nietoperze zostały zauważone wewnątrz szkoły, co wywołało lekką panikę. Wezwano Ekopatrol straży miejskiej, który szybko zareagował na zgłoszenie. Strażnicy miejscy, przybywszy na miejsce, stwierdzili, że para nietoperzy została już schwytana i umieszczona w kartonie przez pracowników szkoły.

Stan nietoperzy

"Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, niesforna para została już schwytana i umieszczona w kartonie. Strażnicy sprawdzili ich stan. Nie były ranne ani kontuzjowane. Sprawiały tylko wrażenie lekko wycieńczonych" – przekazali strażnicy miejscy. Pracownicy szkoły poinformowali, że to nie pierwsza wizyta nietoperzy, które zazwyczaj odlatywały samodzielnie.

Straż miejska: "Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, niesforna para została już schwytana i umieszczona w kartonie. Strażnicy sprawdzili ich stan. Nie były ranne ani kontuzjowane. Sprawiały tylko wrażenie lekko wycieńczonych."

Bezpieczne schronienie

Tym razem nietoperze zostały przetransportowane przez Ekopatrol do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt przy ulicy Korkowej. Specjaliści z ośrodka zaopiekują się nimi, zapewniając bezpieczne warunki do regeneracji.

źródło: RMF FM