piątek, 17 maj 2024 14:35

Pijana piesza potrącona na Pradze-Północ w Warszawie

Pijana piesza potrącona na Pradze-Północ Pijana piesza potrącona na Pradze-Północ fot: pixabay

W Warszawie, na ulicy Stalowej w dzielnicy Praga-Północ, doszło do poważnego wypadku, w którym 47-letnia kobieta została potrącona przez samochód. Kobieta, będąca pod wpływem alkoholu, niespodziewanie weszła na jezdnię, co zakończyło się jej hospitalizacją.

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną wypadku na ulicy Stalowej w Warszawie?
  • Jakie działania podjęli strażnicy miejski po wypadku?
  • Jaką rolę odegrała znajomość języka migowego w interwencji ratunkowej?
  • Jakie konsekwencje poniosła potrącona piesza?
  • Jaki był wynik badania trzeźwości poszkodowanej?

Nagłe wtargnięcie na jezdnię

Zdarzenie miało miejsce w południe, 15 maja. Straż miejska patrolująca obszar zauważyła kobietę siedzącą na jezdni z zakrwawioną głową. Jak wynikało z relacji świadków, piesza, będąca pod wpływem alkoholu, weszła na drogę w niedozwolonym miejscu tuż przed nadjeżdżającym pojazdem marki Ford. Kierująca autem nie zdążyła zareagować, co skutkowało potrąceniem kobiety.

"Z ich relacji wynikało, że kobieta, od której czuć było alkohol, weszła nagle na jezdnię w niedozwolonym miejscu przed nadjeżdżającym fordem. Kierująca autem nie miała szans wyhamować i potrąciła nietrzeźwą" - Straż Miejska.

Interwencja i pomoc

Po wypadku przechodnie natychmiast wezwali karetkę, a strażnicy miejski policję. Strażnicy pierwszej pomocy udzielili natychmiastowej pomocy, wykorzystując w tym celu także znajomość języka migowego, co okazało się kluczowe, ponieważ poszkodowana miała głęboki ubytek słuchu. Starszy inspektor Dorota Widłak, która uczestniczyła w akcji, dzięki swoim umiejętnościom mogła skutecznie komunikować się z ranną i zapewnić jej odpowiednią opiekę. Rana łuku brwiowego kobiety została zdezynfekowana i opatrzona, a następnie poszkodowana została przewieziona do szpitala na dalsze leczenie.

Wszyscy ratownicy medyczni przechodzą szkolenie z nauki języka migowego. Ukończyłam też dodatkowy, wewnętrzny kurs tego języka w straży miejskiej. Dlatego mogłam na bieżąco dowiedzieć się, co dolega poszkodowanej i tłumaczyć kobiecie, co robię" – Starszy inspektor Dorota Widłak, VI Oddział Terenowy Straży Miejskiej.

Konsekwencje zdarzenia

Badanie trzeźwości przeprowadzone przez policję wykazało, że poszkodowana miała w organizmie 1,8 promila alkoholu. Na podstawie zeznań świadków i dowodów zabezpieczonych przez straż miejską, piesza została ukarana wysokim mandatem za spowodowanie wypadku. Wydarzenie to stanowi przypomnienie o niebezpieczeństwach związanych z nietrzeźwością na drodze, zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

"Badanie wykazało stężenie alkoholu w jej organizmie na poziomie 1,8 promila. Na podstawie zabezpieczonych przez strażników zeznań świadków, winną zdarzenia ukarano wysokim mandatem" - Straż Miejska.

źródło: tvn24.pl