wtorek, 21 maj 2024 16:08

Tragedia na budowie w Warszawie

Tragedia na budowie w Warszawie Tragedia na budowie w Warszawie fot: pixabay

Dwaj pracownicy budowlani zostali ciężko ranni po upadku z wysokości kilku kondygnacji podczas prac na budowie hotelu na warszawskiej Pradze Południe. Wypadek miał miejsce w rejonie ulicy Grenadierów na terenie budowy nowoczesnego, kilkunastopiętrowego hotelu.

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną wypadku na budowie hotelu w Warszawie?
  • Jakie działania podjęto po wypadku na budowie na Pradze Południe?
  • Jakie mogą być konsekwencje dla procedur bezpieczeństwa po wypadku na warszawskiej budowie?
  • Jakie są potencjalne przyczyny zawalenia się podestu na budowie w Warszawie?

Nagłe zawalenie się podestu

W trakcie pracy na 18. piętrze jeden z pracowników znajdował się na podestzie, który niespodziewanie zarwał się i spadł o kilka pięter niżej, przygniatając drugiego mężczyznę pracującego na niższej kondygnacji. Obaj mężczyźni, wraz z elementami konstrukcyjnymi, spadli aż na wysokość 13. piętra.

Interwencja służb ratunkowych

Poszkodowani, w ciężkim stanie, zostali natychmiast przetransportowani do szpitala. Jeden z nich był przytomny pomimo poważnych obrażeń. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się służby ratunkowe oraz policja, które rozpoczęły działania mające na celu ustalenie dokładnych przyczyn nieszczęśliwego zdarzenia.

Dochodzenie w sprawie wypadku

Policjanci wspólnie z przedstawicielami nadzoru budowlanego przeprowadzają szczegółowe dochodzenie, aby wyjaśnić, dlaczego doszło do zawalenia się podestu. Wstępne ustalenia wskazują na potencjalną usterkę konstrukcyjną, lecz pełne okoliczności wypadku są jeszcze badane.

Wypadek ten stanowi przestrogę dotyczącą bezpieczeństwa na budowach, szczególnie przy realizacji wysokościowych projektów budowlanych. Władze oraz firmy budowlane stoją przed wyzwaniem zaostrzenia procedur bezpieczeństwa, aby zapobiegać podobnym tragediom w przyszłości.

źródło: rmf24.pl