środa, 26 czerwiec 2024 05:58

"Duch" z Żuromina zatrzymany za handel fentanylem

Akcja policji w Radomiu Akcja policji w Radomiu Zdjęcie redakcyjne

Policja z Radomia przeprowadziła udaną akcję, zatrzymując pięć osób zamieszanych w handel fentanylem. Wśród zatrzymanych jest osoba przydomek "Duch" z Żuromina, uznawana za głównego podejrzanego.

Czegoo się dowiesz:

  • Kto został zatrzymany w operacji policji w Radomiu?
  • Jakie substancje zabezpieczono podczas zatrzymań?
  • Jakie są skutki zdrowotne związane z fentanylem?
  • Ile postępowań przygotowawczych prowadziła policja w związku z fentanylem?
  • ZJakie dalsze działania zapowiedziała policja w sprawie handlu fentanylem?

Sukces policji w walce z fentanylem

Zatrzymania miały miejsce w Żurominie i województwie lubelskim. Akcja policji, według mł. insp. Katarzyny Nowak, rzecznika Komendanta Głównego Policji, przyniosła na razie zabezpieczenie ponad 300 plastrów zawierających fentanyl. Śledztwo w sprawie handlu tym niebezpiecznym opioidem trwa, z uwagi na jego rosnącą popularność jako środka przeciwbólowego i narkotyku.

Statystyki i dalsze działania

Policja podaje, że w 2024 roku zanotowano już 48 przypadków zatruć fentanylem, z czego trzy zakończyły się śmiertelnie. Insp. Piotr Janik, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Radomiu, informuje o intensywnej analizie spraw z ostatnich 11 lat, dotyczących fentanylu. Policja prowadziła przez ostatnie miesiące 20 postępowań przygotowawczych związanych z tym narkotykiem.

Akcja policji w Żurominie to istotny krok w kierunku ograniczenia obrotu fentanylem, substancją o wysokim potencjale przedawkowania. Sprawa jest nadal rozwojowa, a jej rezultaty mogą mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo publiczne.

źródło: Nasze Miasto