wtorek, 25 czerwiec 2024 05:46

57-latek bez butów na drodze ekspresowej

Nocna interwencja policji na drodze ekspresowej S7 koło Piaseczna przyciągnęła uwagę, kiedy funkcjonariusze natrafili na 57-letniego mężczyznę idącego boso. Nietypowa sytuacja zainicjowała zarówno akcję ratunkową, jak i zaniepokojenie wśród rodziny.

Czego się dowiesz:

  • Co zrobił 57-latek, że znalazł się na drodze S7?
  • Jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą chodzenie pieszo po drodze ekspresowej?
  • Jak zareagowali policjanci na nietypową sytuację?
  • Co tłumaczył mężczyzna funkcjonariuszom?
  • Jak zakończyła się interwencja policji?

Nietypowy uczestnik ruchu drogowego

57-latek, wracający z imprezy, został zauważony przez patrol policji z Piaseczna na drodze S7, gdzie obowiązuje zakaz ruchu pieszych, rowerzystów i pojazdów zaprzęgowych. Mężczyzna, idąc boso i z zadrapaniami, naraził się na poważne niebezpieczeństwo w ruchu szybkiego tranzytu.

Zagubione obuwie i powód spaceru

Podczas interwencji 57-latek wyjaśnił, że zgubił buty, idąc przez las, a teraz próbuje wrócić do domu. Policjanci z KPP w Piasecznie natychmiast zajęli się sprawą, zapewniając mężczyźnie bezpieczeństwo i pomoc w powrocie do domu.

"Z zadrapaniami, bez butów szedł drogą krajową na S7. Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się, co robi w tym miejscu - do tego w takim stanie - oświadczył, że wraca z imprezy. Tłumaczył, że idąc przez las zgubił buty, a teraz próbuje wrócić do domu" - policjanci z KPP w Piasecznie.

Rodzina w trosce o zaginionego

W trakcie interwencji na komisariacie pojawiła się informacja, że rodzina mężczyzny, zaniepokojona jego długą nieobecnością, właśnie chciała zgłosić jego zaginięcie. Skontaktowano się z bliskimi, informując ich o miejscu pobytu 57-latka.

Interwencja policji na drodze S7 zakończyła się pomyślnie dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy. Mężczyzna został bezpiecznie przekazany pod opiekę rodziny, a całe zdarzenie przypomniało o rygorystycznych przepisach ruchu na drogach ekspresowych oraz o potrzebie ostrożności podczas nocnych powrotów do domu.

źródlo: RMF FM