środa, 15 maj 2024 14:49

Katastrofa na Grzybowskiej w Warszawie

Pożar wieżowca w Warszawie Pożar wieżowca w Warszawie fot: pixabay

W Warszawie doszło do tragicznego pożaru wieżowca przy ulicy Grzybowskiej 61, który zabrał życie dwóch osób. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie koncentruje się teraz na ustaleniu przyczyn tej katastrofy.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie i kiedy doszło do tragicznego pożaru, który zabrał życie dwóch osób?
  • Jakie są pierwsze ustalenia prokuratury dotyczące przyczyn pożaru wieżowca w Warszawie?
  • Jakie dalsze kroki zamierza podjąć prokuratura w celu ustalenia dokładnych przyczyn pożaru?
  • Jakie były bezpośrednie skutki pożaru dla mieszkańców wieżowca na ulicy Grzybowskiej?
  • Jakie środki bezpieczeństwa zostaną rozważone w odpowiedzi na wyniki śledztwa dotyczące pożaru?

Pierwsze ustalenia prokuratury

Prok. Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował, że w wyniku pożaru w jednym z mieszkań na 15. piętrze zginęły dwie osoby. Jedno z ciał zostało znalezione wewnątrz, druga ofiara zginęła skacząc z okna swojego mieszkania w desperackiej próbie ucieczki przed płomieniami. Trwa identyfikacja zmarłych oraz badania prowadzone przez biegłego z zakresu pożarnictwa, który ma ustalić dokładne przyczyny tragedii.

Przyczyna pożaru

Wstępne ustalenia wskazują na możliwość zaprószenia ognia jako przyczyny pożaru. Prokuratura bada teraz możliwość sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi oraz mienia. W ramach śledztwa zaplanowano uzyskanie opinii dodatkowego biegłego, który ma określić źródło ognia i dokładne przyczyny wybuchu pożaru.

"Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratury z Prokuratury Rejonowej Warszawa - Wola w Warszawie, a także biegłego z zakresu pożarnictwa. Na miejscu śmierć poniosło dwóch mężczyzn. Trwa potwierdzanie ich tożsamości. Prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłych." - Prok. Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Śledztwo w sprawie pożaru wieżowca przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie wciąż trwa, a jego wyniki będą miały kluczowe znaczenie dla zrozumienia przyczyn katastrofy i zapobiegania podobnym zdarzeniom w przyszłości. Ostateczne ustalenia będą miały znaczący wpływ na dalsze postępowanie prawne oraz potencjalne zmiany w regulacjach dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego w budynkach mieszkalnych.

żródło: se.pl