wtorek, 02 lipiec 2024 06:38

Kibice Polonii Warszawa adoptowali pingwina Kamyka ze stołecznego zoo

Kibice Polonii Warszawa adoptowali pingwina Kibice Polonii Warszawa adoptowali pingwina Fot: pixabay

Kibice Polonii Warszawa postanowili zaadoptować pingwina ze stołecznego ogrodu zoologicznego. Pingwin o imieniu Kamyk stał się symbolem ich wspólnoty i lojalności.

Czego się dowiesz:

  • Dlaczego kibice Polonii Warszawa zaadoptowali pingwina?
  • Jak nazywał się poprzedni podopieczny kibiców Polonii w warszawskim zoo?
  • Co symbolizuje pingwin według kibiców Polonii Warszawa?
  • Skąd pochodzi imię pingwina Kamyka?

Pingwin Kamyk - nowy członek społeczności

Adopcja pingwina Kamyka jest kolejnym przejawem zaangażowania kibiców Polonii w opiekę nad zwierzętami warszawskiego zoo. Inicjatorem akcji była grupa kibicowska

"Poloniści". Marcin Bratkowski, były dyrektor marketingu w klubie, przypomniał, że opieka nad zwierzętami nie jest nowością dla fanów Polonii. Przez 15 lat grupa "Emeriten Gang" sponsorowała czarną jaguarzycę Beatę.

"Kiedy Beata pożegnała się ze światem w 2020 roku, Polonia była w jednym z najgorszych momentów w swojej historii, balansując na granicy kolejnego bankructwa. Jej śmierć była symbolem tych ponurych czasów dla klubu. Dzisiaj, rywalizując na poziomie pierwszej ligi i mierząc w awans do ekstraklasy, wszyscy dużo bardziej optymistycznie spoglądamy w przyszłość. Stąd decyzja o wzięciu pod nasze skrzydła Kamyka, z którym razem chcemy znowu wlecieć na szczyt polskiego futbolu" - tłumaczą pomysłodawcy akcji.

Pingwin jako symbol wspólnoty

Wybór pingwina jako symbolu społeczności kibiców Polonii nie był przypadkowy. Aleksander, kibic cytowany w komunikacie, wyjaśnia: "Pingwin to symbol społeczności troszczącej się o siebie nawzajem, która razem rozwiązuje problemy. Poczuliśmy się trochę tak, jakbyśmy czytali o społeczności fanów Czarnych Koszul. Na dodatek pingwiny są wierne i lojalne, jak my w stosunku do Polonii. Pingwiny mogą polegać na sobie. Chronią się wzajemnie podczas mrozów oraz w trakcie niebezpieczeństwa. W symbolice zwierzęcia możemy również odnaleźć systematyczność, dobre maniery i właściwe postępowanie".

Skąd pomysł na imię?

Imię Kamyk to nawiązanie do trybuny Kamiennej, ukochanej trybuny fanatyków Czarnych Koszul. Kibic Janek dodaje: "Ale to nie wszystko! Pingwiny, chcąc tak jakby oświadczyć się swojej ukochanej, szukają najpiękniejszego kamyka, wręczając jej go tak, jak my dajemy pierścionek. Okazuje się, że paradoksalnie historia pingwina może być opowieścią o miłości, wierności i lojalności pomimo przeciwności losu".

źródło: tvn24.pl