środa, 10 lipiec 2024 12:42

Nastoletni porywacze z Ukrainy zatrzymani w Warszawie

Nastoletni porywacze z Ukrainy Nastoletni porywacze z Ukrainy Zdjęcie redakcyjne

Czterech nastolatków z Ukrainy, w wieku od 15 do 19 lat, zostało zatrzymanych przez warszawską policję na Pradze Północ za porwanie młodego mężczyzny. Dwóch pełnoletnich zostało osadzonych w areszcie, podczas gdy dwóch młodszych trafiło do schroniska dla nieletnich.

Czego się dowiesz:

  • Kto został zatrzymany przez warszawską policję?
  • Jaki był motyw porywaczy z Ukrainy?
  • Co znaleziono podczas przeszukania porywaczy?
  • Jakie zarzuty usłyszeli nastoletni porywacze?
  • Jaka kara grozi za porwanie i wymuszenie rozbójnicze w Polsce?

Motywacja za porwaniem

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami uzyskanymi przez dziennikarza RMF FM, porywacze mieli zostać wynajęci, aby nastraszyć Polaka z powodu nierozliczonych transakcji finansowych.

Przebieg porwania

Zdarzenie miało miejsce na Białołęce, gdzie 23-latek został obezwładniony gazem, wepchnięty do samochodu i wywieziony poza miasto. Napastnicy pobili mężczyznę, grozili mu, zabrali pieniądze, okulary i zażądali okupu w wysokości 3 tysięcy złotych.

Działania policji i konsekwencje

Napadnięty zgłosił się do policji, która szybko namierzyła i zatrzymała sprawców. Podczas przeszukania u zatrzymanych znaleziono noże, broń gazową, wiatrówkę, replikę granatu, kajdanki i kominiarki. Nastolatkom postawiono zarzuty porwania i wymuszenia rozbójniczego, za co grozi im do 15 lat więzienia.

Sprawa nastoletnich porywaczy z Ukrainy, zatrzymanych w Warszawie, stała się przestrogą dla społeczności, uwypuklając powagę konsekwencji związanych z przestępstwami wymuszającymi. Postępowanie w sprawie wciąż trwa, a wszystkich zainteresowanych zachęca się do śledzenia rozwoju sytuacji.

źródlo: RMF FM