wtorek, 04 czerwiec 2024 13:15

Sukces przetargu na sprzedaż odholowanych pojazdów w Warszawie

Sukces przetargu na sprzedaż odholowanych pojazdów w Warszawie Sukces przetargu na sprzedaż odholowanych pojazdów w Warszawie Fot: pixabay

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zakończył siódmy przetarg na sprzedaż odholowanych pojazdów, notując duże zainteresowanie. Ponad 300 ofert wpłynęło na blisko 40 samochodów, przynosząc znaczące zyski dla budżetu miasta.

Czego się dowiesz:

Ile ofert wpłynęło na przetarg odholowanych pojazdów w Warszawie?
Który model samochodu cieszył się największym zainteresowaniem?
Jakie były najwyższe oferty za poszczególne modele samochodów?
Ile wyniosły łączne przychody miasta z przetargów na sprzedaż odholowanych pojazdów od 2021 roku?

Efekty przetargu

Z oficjalnych danych wynika, że na 41 wystawionych pojazdów, 37 przyciągnęło aż 311 ważnych ofert. Zaledwie trzy samochody nie znalazły zainteresowanych, a jeden przyciągnął ofertę niższą od ceny wywoławczej. Największym zainteresowaniem cieszyła się mazda 6, która otrzymała 44 oferty, a najwyższa z nich wyniosła 34 077 zł.

Popularne modele i ich ceny

Toyota RAV4 także zyskała dużą popularność wśród oferentów, osiągając cenę 23 601 zł. Inne pojazdy, takie jak renault master i jaguar XF, również osiągnęły dość wysokie kwoty, odpowiednio 10 593 zł i 10 500 zł.

Efektywna sprzedaż odholowanych pojazdów pokazuje, jak miasto Warszawa skutecznie zarządza niechcianymi "wrakami", przekształcając problem w dodatkowe środki dla budżetu. Od rozpoczęcia tej inicjatywy w 2021 roku, przetargi przyniosły już ponad 1,5 miliona złotych.

źródło: wnp.pl