poniedziałek, 27 maj 2024 13:36

Sytuacja kupców Marywilska 44 po pożarze

Sytuacja kupców Marywilska 44 po pożarze Sytuacja kupców Marywilska 44 po pożarze fot: pixabay

W wyniku pożaru centrum handlowego Marywilska 44 w Warszawie, wielu kupców straciło swoje miejsca pracy. Obecnie trwa proces przydzielania nowych miejsc na tymczasowym targowisku, gdzie warunki są trudne, a pomoc ze strony miasta i innych instytucji jest niezbędna.

Czego się dowiesz:

  • Jakie są warunki losowania miejsc dla kupców na tymczasowym targowisku?
  • Jakie wsparcie oferuje miasto Warszawa kupcom poszkodowanym w pożarze?
  • Jaki jest proces losowania miejsc na targowisku i kto go relacjonuje?
  • Jakie są trudności napotykane przez kupców oczekujących na załatwienie

Proces losowania miejsc

Procedura przydzielania miejsc na tymczasowym targowisku rozpoczęła się w poniedziałek. Na miejscu zgromadziła się duża grupa poszkodowanych kupców, a kolejka do kontenera, gdzie odbywa się losowanie, przesuwa się bardzo wolno. Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl, zauważył, że w ciągu godziny udało się obsłużyć tylko 15 osób.

"Kolejka przesuwa się bardzo wolno. Po godzinie od rozpoczęcia losowania udało się obsłużyć około 15 osób" - Artur Węgrzynowicz.

Warunki oczekiwania

Kupcy czekający na załatwienie formalności muszą radzić sobie w trudnych warunkach, często siedząc na ziemi lub na przenośnych krzesłach. Osoby znajdujące się na dole listy kolejkowej są zaniepokojone, że mogą nie zdążyć załatwić swoich spraw tego dnia.

"Na liście kolejkowej jest zapisanych kilkaset osób. Osoby z listy wchodzą po kolei do kontenera, gdzie odbywa się losowanie miejsc w kontenerach" - Artur Węgrzynowicz.

"Osoby będące na dole listy są przekonane, że dzisiaj nie zdążą załatwić sprawy" - Artur Węgrzynowicz.

Dostępne formy wsparcia

Miasto Warszawa oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaoferowały różne formy wsparcia poszkodowanym kupcom. Prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił zawieszenie opłat za dzierżawę terenu, co stanowi istotną pomoc finansową. Dodatkowo, poszkodowani mogą liczyć na dofinansowanie wynagrodzeń i różne ulgi podatkowe.

Sytuacja poszkodowanych kupców z centrum handlowego Marywilska 44 w Warszawie jest skomplikowana i wymaga znaczącej organizacji oraz wsparcia. Pomoc ze strony miasta i innych instytucji jest kluczowa dla stabilizacji ich sytuacji zawodowej i finansowej w trudnym okresie odbudowy.

źródło: tvn24.pl