piątek, 05 lipiec 2024 10:36

Wielka kradzież w szpitalu w Warszawie

Byli pracownicy zatrzymani za serię kradzieży żywności Byli pracownicy zatrzymani za serię kradzieży żywności Zdjęcie redakcyjne

Dwóch byłych pracowników szpitalnej kuchni w Warszawie może spędzić nawet 10 lat za kratkami za serię kradzieży żywności o wartości przekraczającej 80 tys. złotych. Mężczyźni dokonali co najmniej 10 napadów na zaopatrzenie kuchni, przywłaszczając różnorodne produkty, od mięs po produkty mleczne.

Czego się dowiesz:

  • Jaki jest zakres skradzionych produktów w szpitalu w Warszawie?
  • Jakie działania podjęto, aby złapać sprawców kradzieży w warszawskim szpitalu?
  • Jakie są konsekwencje prawne dla byłych pracowników szpitala za kradzież żywności?
  • Jaka jest wartość skradzionych produktów z kuchni szpitalnej?
  • Jakie produkty najczęściej kradziono z szpitala?

Skradzione dobra

W trakcie kradzieży, złodzieje mieli przywłaszczyć niemal 150 kg żółtego sera, 180 kg dorsza atlantyckiego, a także znaczące ilości tuńczyka, łososia, i szprotek w sosie pomidorowym. Dodatkowo, ukradli 360 jogurtów islandzkich, 210 serków wiejskich, 95 litrów oleju oraz 50 kg margaryny, wraz z dużą ilością mięs, wędlin, napojów, warzyw i owoców.

Zatrzymanie na gorącym uczynku

Mężczyźni zostali zatrzymani przez policję podczas ładowania skradzionego jedzenia do samochodu. W tym czasie w ich posiadaniu znajdowały się między innymi owoce, pomidory, papryka, schab, szynka, oleje, łosoś i musztardy. Przy zatrzymaniu tłumaczyli, że skonsumowali część z ukradzionych produktów.

Konsekwencje prawne

Warszawscy policjanci, którzy otrzymali informacje o kradzieżach, szybko zidentyfikowali i zatrzymali sprawców. Obaj mężczyźni – 42-latek i 38-latek – usłyszeli już zarzuty związane z ich działaniami i obecnie grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Aresztowanie byłych pracowników szpitala pokazuje skuteczność działań prewencyjnych i śledczych w zwalczaniu przestępczości gospodarczej. Wzmożona czujność i szybka reakcja służb umożliwiły zatrzymanie sprawców, co ma stanowić przestrogę dla innych potencjalnych przestępców.

źródło: RMF FM