czwartek, 20 styczeń 2022 12:35

Fotografia ślubna – jaką usługę wybrać? Czym się kierować przy wyborze fotografa?

Paweł Kotas Fotografia Paweł Kotas Fotografia pixabay

Po długiej przerwie można zacząć ponownie planować ślub i wesele w takiej formie, jaka najbardziej nam odpowiada. Coraz więcej osób szuka zatem odpowiedniej daty, miejsca i oprawy na ten ważny dzień.

Jedną z kwestii, które warto przemyśleć już na początkowym etapie przygotowań do ślubu i wesela jest wybór usług fotograficznych oraz rodzaju usługi, która zostanie wykonana. Jedną z ciekawszych propozycji jest fotoreportaż ślubny. Na czym on polega i jakie kwestie wziąć pod uwagę przy wyborze fotografa na wesele?

Fotoreportaż ślubny – poznaj zalety takiej usługi fotograficznej

Fotoreportaże ślubne stają się coraz popularniejszą usługą, jeśli chodzi o utrwalenie wydarzeń tego ważnego dnia. Usługa ta polega na sporządzeniu relacji z całego dnia i nocy. Fotograf towarzyszy Młodym i ich rodzinie niemalże na każdym kroku. W zależności od ustaleń w takiej relacji mogą znaleźć się zdjęcia z przygotowań do ślubu np. wykonywania makijażu czy upinania włosów, błogosławieństwa rodziców, samego ślubu i wesela.

Taka forma uwiecznienia wydarzeń pozwala na uchwycenie wyjątkowych momentów i emocji, które towarzyszą wszystkim uczestnikom uroczystości. Takiej możliwości nie ma w czasie pozowanych sesji. W zależności od potrzeb i ustaleń, fotoreportaż ze ślubu jest główną usługą, którą się zamawia lub jest uzupełnieniem sesji w plenerze lub studio.

Jeżeli chcesz się przekonać, jak wygląda taki fotoreportaż, zajrzyj na stronę Paweł Kotas Fotografia i zobacz wpis Pałac Mała Wieś wesele.

Sesje w plenerze i w studio – dalej popularne

Rosnące zainteresowanie fotoreportażami ślubnymi nie oznacza, że inne usługi fotograficzne nie są już tak często wybierane. Sesje studyjne i plenerowe również są wybierane bardzo często. Mają one swój urok i w zależności od fotografa oraz Pary Młodej mogą również stanowić ciekawą pamiątkę na lata. Warto też wspomnieć o sesjach narzeczeńskich, które także mogą odbywać się w studio lub w plenerze. Są one wybierane jako pamiątka z czasu przygotowań do ślubu. Część osób decyduje się na takie rozwiązanie z uwagi na to, że pozwalają one zapoznać się z tym, jak wygląda praca z fotografem i później, na głównej sesji jest o wiele łatwiej pracować nad kolejnymi kadrami.

Wybór fotografa na ślub – przekonaj się, czym kierować się przy wyborze

Zanim rozpoczniesz rozmowy z fotografami, możesz zapoznać się z wykonywanymi wcześniej przez nich zdjęciami. Jest to bardzo ważne, jeśli zależy Ci na konkretnym wykańczaniu fotografii lub zdjęciach w określonej scenerii. Kolejnym krokiem może być zapoznanie się z opiniami o danej osobie. Zarówno portfolio jak i opinie znajdziesz w sieci, na stronie internetowej fotografa, a także jego profilach społecznościowych. Ważnym elementem jest także ustalenie szczegółów, które zostaną zapisane w umowie. Oprócz podstawowych kwestii związanych z wynagrodzeniem i wykonaniem usługi, warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak np. forma oddania zdjęć, czy tylko te poddane obróbce będą dostępne dla klienta, zastępstwa w razie choroby fotografa, czy kar umownych, gdyby nie doszło do realizacji umowy z winy którejś ze stron.

 • Jak wykorzystać smartwatch w biznesie
  Jak wykorzystać smartwatch w biznesie

  Jeśli posiadasz już smartwatch, powinieneś w pełni wykorzystać jego potencjał, wykorzystując go w biznesie. Ci, którzy jeszcze nie mają zegarka, mogą wybrać smartwatch black friday, dzięki czemu będą mogli używać smartwatcha do poprawy swojej produktywności i wydajności w biznesie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o sposobach wykorzystania smartwatcha w biznesie.

  Napisano środa, 15 listopad 2023 16:50
 • Referencje dla firmy – dlaczego warto je posiadać?
  Referencje dla firmy – dlaczego warto je posiadać?

  Firmowe rekomendacje to dowód na skuteczność oferowanych produktów i usług. Pozytywne opinie dotyczące oferty mogą zwiększyć zainteresowanie marką, które przełoży się na realne zyski firmy. Co sprawia, że referencje faktycznie działają? Sprawdź, jak pozyskać rekomendacje i dlaczego warto je posiadać.

  Napisano poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:55
 • Materac 90x200 z Ekskluzywnym Kaszmirowym Pokrowcem
  Materac 90x200 z Ekskluzywnym Kaszmirowym Pokrowcem

  Sen odgrywa kluczową rolę w naszym życiu, wpływając na naszą psychikę, zdrowie i ogólne samopoczucie. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle ważny, ponieważ wpływa na jakość naszego snu. Materac 90x200 z ekskluzywnym kaszmirowym pokrowcem to rozwiązanie, które łączy w sobie luksus i komfort snu. W tym artykule zajmiemy się szczegółowym omówieniem, dlaczego warto rozważyć zakup materaca tego rodzaju oraz jakie korzyści niesie za sobą kaszmirowy pokrowiec.

  Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 14:34
 • Materac 80x190 - Idealny Wybór dla Najmłodszych
  Materac 80x190 - Idealny Wybór dla Najmłodszych

  Sen jest niezwykle istotnym elementem rozwoju najmłodszych dzieci. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im odpowiednie warunki do snu, w tym odpowiedni materac. Materac 80x190 cm to idealne rozwiązanie dla małych dzieci. W tym artykule omówimy, dlaczego ten rozmiar jest odpowiedni dla najmłodszych, jakie są jego zalety i jak dbać o komfort snu dziecka.

  Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 11:23
 • Jak wygląda transport towarów do Belgii?
  Jak wygląda transport towarów do Belgii?

  Transport towarów do Belgii to usługa, która polega na przewozie różnych produktów z jednego miejsca w Europie do innego. Usługa ta może obejmować transport samochodowy, lotniczy lub morski. Przedsiębiorcy i firmy mogą skorzystać z tej usługi, aby dostarczyć swoje towary do odbiorców w Belgii. Transport towarów do Belgii może być stosunkowo prosty lub bardziej skomplikowany, w zależności od rodzaju produktu i ilości towaru.

  Napisano wtorek, 08 sierpień 2023 16:06
 • Czym się kierować przy kupnie biletu lotniczego na wakacje aby obniżyć koszt przelotu ?
  Czym się kierować przy kupnie biletu lotniczego na wakacje aby obniżyć koszt przelotu ?

  Planujesz wakacje i nie chcesz przepłacać za bilety lotnicze? Z tego artykułu dowiesz się na co zwrócić uwagę planując wakacje na własną rękę. Te kilka rad pozwoli Ci zaoszczędzić czasem nawet sporo pieniędzy i czasu.

  Napisano sobota, 15 lipiec 2023 13:30
 • Zarządzanie finansami firmowymi - jak biuro rachunkowe pomaga przedsiębiorcom
  Zarządzanie finansami firmowymi - jak biuro rachunkowe pomaga przedsiębiorcom

  W dzisiejszych czasach prowadzenie biznesu wymaga nie tylko kreatywności i innowacyjności, ale również umiejętności zarządzania finansami. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na współpracę z biurem księgowym, które oferuje profesjonalne wsparcie w zakresie zarządzania finansami.

  Napisano wtorek, 09 maj 2023 11:27
 • Materac twardy czyli jaki?
  Materac twardy czyli jaki?

  Klasyczna skala twardości jaką przyjęto do w miarę obiektywnej oceny materacy dysponuje czterema stopniami. Materac miękki określany jest w niej jako H1 i oznacza materac dedykowany najlżejszym osobom bądź użytkownikom, którzy ze względu na upodobania czy potrzeby organizmu chcą wybrać model materaca plastyczny, poddający się pod ciężarem ciała. Kolejnym stopniem hierarchicznie jest H2 czyli materac średnio twardy.

  Napisano poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07
 • Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?
  Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?

  Zaciąganie kredytów czy pożyczek dla wielu osób kojarzy się z wizytą w banku. Jednak jak się okazuje, nie zawsze i nie każdy może otrzymać pożyczkę z banku.

  Napisano piątek, 10 marzec 2023 14:28
 • Na czym polega dopłata do odszkodowania?
  Na czym polega dopłata do odszkodowania?

  Dopłata do odszkodowania to wypłacenie różnicy między odszkodowaniem wypłaconym przez ubezpieczyciela a rzeczywistym odszkodowaniem. Kwota zaniżenia musi być precyzyjnie określona. Można to zrobić poprzez analizę kosztów i korzyści.

  Napisano piątek, 03 luty 2023 12:07

Ciekawe artykuły

 • 1