czwartek, 20 styczeń 2022 12:35

Fotografia ślubna – jaką usługę wybrać? Czym się kierować przy wyborze fotografa?

Paweł Kotas Fotografia Paweł Kotas Fotografia pixabay

Po długiej przerwie można zacząć ponownie planować ślub i wesele w takiej formie, jaka najbardziej nam odpowiada. Coraz więcej osób szuka zatem odpowiedniej daty, miejsca i oprawy na ten ważny dzień.

Jedną z kwestii, które warto przemyśleć już na początkowym etapie przygotowań do ślubu i wesela jest wybór usług fotograficznych oraz rodzaju usługi, która zostanie wykonana. Jedną z ciekawszych propozycji jest fotoreportaż ślubny. Na czym on polega i jakie kwestie wziąć pod uwagę przy wyborze fotografa na wesele?

Fotoreportaż ślubny – poznaj zalety takiej usługi fotograficznej

Fotoreportaże ślubne stają się coraz popularniejszą usługą, jeśli chodzi o utrwalenie wydarzeń tego ważnego dnia. Usługa ta polega na sporządzeniu relacji z całego dnia i nocy. Fotograf towarzyszy Młodym i ich rodzinie niemalże na każdym kroku. W zależności od ustaleń w takiej relacji mogą znaleźć się zdjęcia z przygotowań do ślubu np. wykonywania makijażu czy upinania włosów, błogosławieństwa rodziców, samego ślubu i wesela.

Taka forma uwiecznienia wydarzeń pozwala na uchwycenie wyjątkowych momentów i emocji, które towarzyszą wszystkim uczestnikom uroczystości. Takiej możliwości nie ma w czasie pozowanych sesji. W zależności od potrzeb i ustaleń, fotoreportaż ze ślubu jest główną usługą, którą się zamawia lub jest uzupełnieniem sesji w plenerze lub studio.

Jeżeli chcesz się przekonać, jak wygląda taki fotoreportaż, zajrzyj na stronę Paweł Kotas Fotografia i zobacz wpis Pałac Mała Wieś wesele.

Sesje w plenerze i w studio – dalej popularne

Rosnące zainteresowanie fotoreportażami ślubnymi nie oznacza, że inne usługi fotograficzne nie są już tak często wybierane. Sesje studyjne i plenerowe również są wybierane bardzo często. Mają one swój urok i w zależności od fotografa oraz Pary Młodej mogą również stanowić ciekawą pamiątkę na lata. Warto też wspomnieć o sesjach narzeczeńskich, które także mogą odbywać się w studio lub w plenerze. Są one wybierane jako pamiątka z czasu przygotowań do ślubu. Część osób decyduje się na takie rozwiązanie z uwagi na to, że pozwalają one zapoznać się z tym, jak wygląda praca z fotografem i później, na głównej sesji jest o wiele łatwiej pracować nad kolejnymi kadrami.

Wybór fotografa na ślub – przekonaj się, czym kierować się przy wyborze

Zanim rozpoczniesz rozmowy z fotografami, możesz zapoznać się z wykonywanymi wcześniej przez nich zdjęciami. Jest to bardzo ważne, jeśli zależy Ci na konkretnym wykańczaniu fotografii lub zdjęciach w określonej scenerii. Kolejnym krokiem może być zapoznanie się z opiniami o danej osobie. Zarówno portfolio jak i opinie znajdziesz w sieci, na stronie internetowej fotografa, a także jego profilach społecznościowych. Ważnym elementem jest także ustalenie szczegółów, które zostaną zapisane w umowie. Oprócz podstawowych kwestii związanych z wynagrodzeniem i wykonaniem usługi, warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak np. forma oddania zdjęć, czy tylko te poddane obróbce będą dostępne dla klienta, zastępstwa w razie choroby fotografa, czy kar umownych, gdyby nie doszło do realizacji umowy z winy którejś ze stron.

 • Kurs językowy online - czy znacząco różni się od tego w trybie stacjonarnym?
  Kurs językowy online - czy znacząco różni się od tego w trybie stacjonarnym?

  Jeszcze do niedawna większość kursów było prowadzonych w trybie stacjonarnym. Ten trend zmieniła pandemia i obecnie wiele osób decyduje się na kursy online. Dotyczy to także kursów językowych. Czym różni się kurs prowadzony w sieci od tego odbywającego się w trybie stacjonarnym? Czy różnice są znaczące?

  Napisano wtorek, 23 sierpień 2022 16:21
 • Materace 80x160 cm, mały ale wygodny i komfortowy
  Materace 80x160 cm, mały ale wygodny i komfortowy

  Materace dla najmłodszych powinny być odpowiednio dobrane tak aby zapewniły zdrowy rozwój dziecka.

  Napisano środa, 17 sierpień 2022 17:04
 • Wysokiej jakości asortyment przemysłowy
  Wysokiej jakości asortyment przemysłowy

  Duże zakłady przemysłowe rządzą się zupełnie innymi prawami niż inne mniejsze firmy. Wszystko jest podporządkowane z góry ustalonym procesom i musi przebiegać w płynny sposób, tak aby jeden dział nie blokował pracy całej reszty.

  Napisano wtorek, 16 sierpień 2022 07:19
 • Czy warto skorzystać z wakacji kredytowych?
  Czy warto skorzystać z wakacji kredytowych?

  Wzięcie z banku kredytu hipotecznego na zakup wymarzonej nieruchomości lub zbudowanie upragnionego domu jest jednym z elementów zadbania o poczucie bezpieczeństwa całej rodziny. Jednocześnie, gdy tylko rata kredytu wzrasta, a pieniądze do zadysponowania na codzienne wydatki nieco się kurczą wiele osób zaczyna się denerwować.

  Napisano poniedziałek, 01 sierpień 2022 09:08
 • Laweta Niemcy Polska: 3 zalety, o których warto wiedzieć
  Laweta Niemcy Polska: 3 zalety, o których warto wiedzieć

  Twoja podróż została przerwana przez problemy z samochodem? Kolizja lub usterka mogą pojawić się kilometry od domu albo tuż obok niego – w każdej sytuacji wsparcie oferuje pomoc drogowa.

  Napisano piątek, 01 lipiec 2022 15:27
 • Laweta, czyli na czym polega obsługa zdarzeń drogowych?
  Laweta, czyli na czym polega obsługa zdarzeń drogowych?

  Problemy z samochodem to bolączka wielu kierowców, którzy wyruszyli w trasę. Kiedy jest to usterka, wystarczająca może być naprawa na miejscu zdarzenia pozwalająca bez przeszkód kontynuować podróż.

  Napisano wtorek, 28 czerwiec 2022 16:25
 • "Tanie gotowe spółki" – diabeł tkwi w szczegółach: sprawdź je przed zakupem!
  "Tanie gotowe spółki" – diabeł tkwi w szczegółach: sprawdź je przed zakupem!

  Pomimo że kupno gotowej spółki jest w większości przypadkach bezpieczne, to niestety zdarzają się nieuczciwe osoby, które chcą odzyskać na przykład kapitał zakładowy lub pozbyć się problemów ze spółką przekazując je komuś innemu.

  Napisano czwartek, 23 czerwiec 2022 11:23
 • Lokalizator GPS do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych
  Lokalizator GPS do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych

  Podczas posiadania firmy przewozowej we własności przedsiębiorcy znajdują się wszystkie samochody ciężarowe, które udostępniane są kierowcom.

  Napisano środa, 15 czerwiec 2022 18:54
 • Jak wybrać dobry kurs programowania online dla dzieci i młodzieży?
  Jak wybrać dobry kurs programowania online dla dzieci i młodzieży?

  Programowanie jest umiejętnością, która już niedługo będzie tak podstawowa jak pisanie czy czytanie. Nie jest to puste hasło, ale przewidywania specjalistów.

  Napisano wtorek, 07 czerwiec 2022 14:27
 • Aktywne wczasy z maluchem - jak je zaplanować?
  Aktywne wczasy z maluchem - jak je zaplanować?

  Zorganizowanie wczasów z maluchem to nie lada wyzwanie. W jaki sposób przygotować się do wyjazdu, gdzie pojechać oraz jakie atrakcje zapewnić aby cała rodzina była zadowolona z wyjazdu?

  Napisano wtorek, 24 maj 2022 13:13

Ciekawe artykuły

 • 1