czwartek, 20 styczeń 2022 12:35

Fotografia ślubna – jaką usługę wybrać? Czym się kierować przy wyborze fotografa?

Paweł Kotas Fotografia Paweł Kotas Fotografia pixabay

Po długiej przerwie można zacząć ponownie planować ślub i wesele w takiej formie, jaka najbardziej nam odpowiada. Coraz więcej osób szuka zatem odpowiedniej daty, miejsca i oprawy na ten ważny dzień.

Jedną z kwestii, które warto przemyśleć już na początkowym etapie przygotowań do ślubu i wesela jest wybór usług fotograficznych oraz rodzaju usługi, która zostanie wykonana. Jedną z ciekawszych propozycji jest fotoreportaż ślubny. Na czym on polega i jakie kwestie wziąć pod uwagę przy wyborze fotografa na wesele?

Fotoreportaż ślubny – poznaj zalety takiej usługi fotograficznej

Fotoreportaże ślubne stają się coraz popularniejszą usługą, jeśli chodzi o utrwalenie wydarzeń tego ważnego dnia. Usługa ta polega na sporządzeniu relacji z całego dnia i nocy. Fotograf towarzyszy Młodym i ich rodzinie niemalże na każdym kroku. W zależności od ustaleń w takiej relacji mogą znaleźć się zdjęcia z przygotowań do ślubu np. wykonywania makijażu czy upinania włosów, błogosławieństwa rodziców, samego ślubu i wesela.

Taka forma uwiecznienia wydarzeń pozwala na uchwycenie wyjątkowych momentów i emocji, które towarzyszą wszystkim uczestnikom uroczystości. Takiej możliwości nie ma w czasie pozowanych sesji. W zależności od potrzeb i ustaleń, fotoreportaż ze ślubu jest główną usługą, którą się zamawia lub jest uzupełnieniem sesji w plenerze lub studio.

Jeżeli chcesz się przekonać, jak wygląda taki fotoreportaż, zajrzyj na stronę Paweł Kotas Fotografia i zobacz wpis Pałac Mała Wieś wesele.

Sesje w plenerze i w studio – dalej popularne

Rosnące zainteresowanie fotoreportażami ślubnymi nie oznacza, że inne usługi fotograficzne nie są już tak często wybierane. Sesje studyjne i plenerowe również są wybierane bardzo często. Mają one swój urok i w zależności od fotografa oraz Pary Młodej mogą również stanowić ciekawą pamiątkę na lata. Warto też wspomnieć o sesjach narzeczeńskich, które także mogą odbywać się w studio lub w plenerze. Są one wybierane jako pamiątka z czasu przygotowań do ślubu. Część osób decyduje się na takie rozwiązanie z uwagi na to, że pozwalają one zapoznać się z tym, jak wygląda praca z fotografem i później, na głównej sesji jest o wiele łatwiej pracować nad kolejnymi kadrami.

Wybór fotografa na ślub – przekonaj się, czym kierować się przy wyborze

Zanim rozpoczniesz rozmowy z fotografami, możesz zapoznać się z wykonywanymi wcześniej przez nich zdjęciami. Jest to bardzo ważne, jeśli zależy Ci na konkretnym wykańczaniu fotografii lub zdjęciach w określonej scenerii. Kolejnym krokiem może być zapoznanie się z opiniami o danej osobie. Zarówno portfolio jak i opinie znajdziesz w sieci, na stronie internetowej fotografa, a także jego profilach społecznościowych. Ważnym elementem jest także ustalenie szczegółów, które zostaną zapisane w umowie. Oprócz podstawowych kwestii związanych z wynagrodzeniem i wykonaniem usługi, warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak np. forma oddania zdjęć, czy tylko te poddane obróbce będą dostępne dla klienta, zastępstwa w razie choroby fotografa, czy kar umownych, gdyby nie doszło do realizacji umowy z winy którejś ze stron.

 • Zarządzanie finansami firmowymi - jak biuro rachunkowe pomaga przedsiębiorcom
  Zarządzanie finansami firmowymi - jak biuro rachunkowe pomaga przedsiębiorcom

  W dzisiejszych czasach prowadzenie biznesu wymaga nie tylko kreatywności i innowacyjności, ale również umiejętności zarządzania finansami. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na współpracę z biurem księgowym, które oferuje profesjonalne wsparcie w zakresie zarządzania finansami.

  Napisano wtorek, 09 maj 2023 11:27
 • Materac twardy czyli jaki?
  Materac twardy czyli jaki?

  Klasyczna skala twardości jaką przyjęto do w miarę obiektywnej oceny materacy dysponuje czterema stopniami. Materac miękki określany jest w niej jako H1 i oznacza materac dedykowany najlżejszym osobom bądź użytkownikom, którzy ze względu na upodobania czy potrzeby organizmu chcą wybrać model materaca plastyczny, poddający się pod ciężarem ciała. Kolejnym stopniem hierarchicznie jest H2 czyli materac średnio twardy.

  Napisano poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07
 • Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?
  Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?

  Zaciąganie kredytów czy pożyczek dla wielu osób kojarzy się z wizytą w banku. Jednak jak się okazuje, nie zawsze i nie każdy może otrzymać pożyczkę z banku.

  Napisano piątek, 10 marzec 2023 14:28
 • Na czym polega dopłata do odszkodowania?
  Na czym polega dopłata do odszkodowania?

  Dopłata do odszkodowania to wypłacenie różnicy między odszkodowaniem wypłaconym przez ubezpieczyciela a rzeczywistym odszkodowaniem. Kwota zaniżenia musi być precyzyjnie określona. Można to zrobić poprzez analizę kosztów i korzyści.

  Napisano piątek, 03 luty 2023 12:07
 • Jak rosną włosy i co ma na to wpływ?
  Jak rosną włosy i co ma na to wpływ?

  Chcąc poprawić zdrowie włosów, warto wiedzieć czym tak na prawdę włosy są i co wpływa na ich porost. Zapewne nie wiele ludzi wie, że włosy rosną w pewnych fazach i jest to ściśle powiązane z wieloma czynnikami.

  Napisano czwartek, 01 grudzień 2022 11:28
 • Czym jest usługa pomocy drogowej?
  Czym jest usługa pomocy drogowej?

  Usługa pomocy drogowej to usługa, która zapewnia pomoc w nagłych wypadkach kierowcom pojazdów silnikowych. Jest dostępny w wielu krajach na całym świecie i może być oferowany przez różne organizacje.

  Napisano środa, 23 listopad 2022 19:02
 • Najlepsze prezenty na święta dla kobiet. Zaskocz swoją ukochaną!
  Najlepsze prezenty na święta dla kobiet. Zaskocz swoją ukochaną!

  Święta coraz bliżej, w związku z czym już zaczynamy się zastanawiać nad prezentami dla bliskich. Oto nasze propozycje na prezent dla kobiet! Nie ma szans, że jej się nie spodoba.

  Napisano wtorek, 22 listopad 2022 10:59
 • Wynajem samochodów – sprawdź dlaczego warto!
  Wynajem samochodów – sprawdź dlaczego warto!

  Wynajem samochodów znacznie ułatwia każdą podróż – zarówno bliską, krajową, jak i dalszą, zagraniczną. Własne auto to niezwykła wygoda oraz bezpieczeństwo!

  Napisano sobota, 19 listopad 2022 11:22
 • Księgowość | Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości w firmie?
  Księgowość | Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości w firmie?

  Prowadzenie księgowości jest niebywale czasochłonnym i trudnym zadaniem. Jest to praca, który wymaga ogromnej odpowiedzialności.

  Napisano wtorek, 15 listopad 2022 12:22
 • Dlaczego należy holować samochód i jak robić to bezpiecznie?
  Dlaczego należy holować samochód i jak robić to bezpiecznie?

  Holowanie samochodu nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Musisz to zrobić bezpiecznie i nie uszkodzić auta. Musisz wiedzieć, gdzie zamierzasz odholować samochód, jakiego rodzaju usługi pomocy drogowej będziesz potrzebować i ile to będzie kosztować.

  Napisano czwartek, 10 listopad 2022 13:30

Ciekawe artykuły

 • 1