środa, 08 maj 2024 15:04

Ewakuacja 300 osób z pożaru biurowca w Warszawie

Ewakuacja biurowca w Warszawie Ewakuacja biurowca w Warszawie fot: pixabay

W jednym z biurowców przy ulicy Twardej w Warszawie doszło do pożaru, który wybuchł na poziomie -1 w pomieszczeniu technicznym. W wyniku zdarzenia ewakuowano około 300 osób pracujących w budynku. Działania strażackie trwają, a bezpieczeństwo ewakuowanych jest priorytetem.

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną pożaru w biurowcu przy ulicy Twardej w Warszawie?
  • Jakie działania podjęto w odpowiedzi na pożar w biurowcu w Warszawie?
  • Ile osób zostało ewakuowanych z budynku podczas pożaru przy ulicy Twardej?
  • Jakie były skutki pożaru dla struktury budynku i bezpieczeństwa jego użytkowników?
  • Jakie są przewidywane dalsze działania po opanowaniu pożaru w biurowcu w Warszawie?

Szybka reakcja służb ratunkowych

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast przybyły zastępy strażaków. Mł. kpt. Radosław Leśnik z Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że pożar został zlokalizowany i obecnie trwają działania mające na celu oddymienie budynku oraz sprawdzenie go za pomocą kamer termowizyjnych. Dym, który przedostał się do garażu podziemnego oraz przez jedną z klatek do pomieszczeń biurowych, stanowił poważne zagrożenie.

"Pożar został zlokalizowany i obecnie trwają działania mające na celu oddymienie budynku oraz sprawdzenie go za pomocą kamer termowizyjnych. Dym, który przedostał się do garażu podziemnego oraz przez jedną z klatek do pomieszczeń biurowych, stanowił poważne zagrożenie." - mł. kpt. Radosław Leśnik

Ewakuacja bez ofiar

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji służb ratunkowych udało się uniknąć poważniejszych skutków pożaru. Ewakuacja przebiegła sprawnie, co pozwoliło na bezpieczne opuszczenie budynku wszystkim znajdującym się w nim osobom. W sumie z budynku, który liczy 32 kondygnacje nadziemne i 5 podziemnych, ewakuowano około 300 osób.

Obecne działania i perspektywy

Aktualnie na miejscu pracuje około 60 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, którzy kontynuują działania mające na celu pełne zabezpieczenie obiektu przed możliwością ponownego wystąpienia ognia. Państwowa Straż Pożarna na platformie X zapewnia o kontroli sytuacji i prowadzeniu niezbędnych działań asekuracyjnych.

"Na miejscu działa ok. 60 strażaków PSP." - Państwowa Straż Pożarna (platforma X)

Podsumowując, sytuacja w centrum Warszawy została szybko opanowana dzięki profesjonalnej pracy strażaków, co pozwoliło na uniknięcie większej tragedii. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną szczegółowe analizy przyczyn wybuchu pożaru oraz ocena szkód.

źródło: rmf24.pl