czwartek, 10 listopad 2022 13:30

Dlaczego należy holować samochód i jak robić to bezpiecznie?

megahol megahol pixabay

Holowanie samochodu nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Musisz to zrobić bezpiecznie i nie uszkodzić auta. Musisz wiedzieć, gdzie zamierzasz odholować samochód, jakiego rodzaju usługi pomocy drogowej będziesz potrzebować i ile to będzie kosztować.

Jeśli nie chcesz ryzykować uszkodzenia samochodu, wezwij pomoc drogową, aby przyjechali z lawetą.

Korzystając z usług holowniczych, kierowcy powinni upewnić się, że otrzymują najlepsze usługi holownicze do swoich potrzeb. Kierowca powinien również zadbać o swoje bezpieczeństwo, wykonując kilka prostych czynności podczas holowania samochodu, o których zostanie poinformowany serwis pomocy drogowej.

Bliższe spojrzenie na zalety holowania samochodu

Holowanie samochodu to bardzo częste zjawisko na drodze. Gdy Twój samochód się zepsuje, możesz wezwać pomoc drogową, która odholuje Twój samochód do najbliższego mechanika. Jest to szczególnie przydatne, gdy jesteś na odludziu i musisz szybko wrócić na drogę.

Pomoc Drogowa Kraków ma wiele zalet. Po pierwsze, oszczędza czas i pieniędzy - szybkie zareagowanie na awarię pozwoli uniknięcia powikłań w silniku w przyszłości. Po drugie, zmniejsza zagęszczenie ruchu w miastach, ponieważ samochód stojący tamuje ruch. Po trzecie, pozwala ludziom podróżować na długich dystansach bez obaw, że ich pojazd się zepsuje lub zabraknie paliwa.

Holowanie samochodu to powszechna praktyka w branży motoryzacyjnej. Wykorzystywana jest również jako usługa pomocy drogowej. Korzyści z holowania obejmują:

- Oszczędza czas i pieniądze, sprowadzając Cię z powrotem na drogę
- Nie musisz się martwić o znalezienie kogoś, kto pomoże Ci przenieść pojazd do pobliskiego warsztatu
- Możesz uniknąć płacenia drogich opłat za postój niesprawnym autem

Ile kosztuje wezwanie pomocy drogowej i lawety?

W sytuacji awaryjnej nie zawsze łatwo jest zorientować się, ile należy się spodziewać za pomoc drogową i wezwanie lawety.
Usługi holownicze https://www.megahol.pl/ mają szeroki zakres cen i ważne jest, aby wiedzieć, czym one są, zanim będziesz ich potrzebować. Ważne jest również, aby wiedzieć, że cena pomocy drogowej będzie się zmieniać w zależności od tego, gdzie się znajdujesz.
Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na koszt połączenia z lawetą. Należą do nich: odległość od Twojej lokalizacji, rodzaj pojazdu, czy doszło do wypadku, czy są jakieś inne uszkodzenia (np. potłuczone szyby) i czy są jakieś dodatkowe uszkodzenia (np. przebite opony).

Upewniasz się, że Twoja firma holownicza jest legalna i godna zaufania?

Laweta to pojazd, który służy do przewożenia samochodów i innych pojazdów. Zazwyczaj jest wyposażony w wyciągarkę i linkę lub łańcuch, w celu wyciągnięcia pojazdu z trudnych sytuacji. Istnieje wiele firm zajmujących się lawetami, ale nie wszystkie są renomowane. Ważne jest, aby konsumenci upewnili się, że korzystają z legalnej i godnej zaufania firmy, gdy chcą odholować samochód z miejsca wypadku lub z obszaru, na którym został nielegalnie zaparkowany.
Firmy holownicze są koniecznością dla kierowców, którzy się zepsuli lub mieli wypadek. Ważne jest, aby zrozumieć, że istnieje wiele różnych opcji dla firm holowniczych i nie wszystkie z nich są godne zaufania.

 • Wypłacił sobie pensję z sowitą premią i zniknął w Warszawie
  Wypłacił sobie pensję z sowitą premią i zniknął w Warszawie

  27-letni pracownik lombardu w Warszawie wypłacił sobie pensję wraz z premią, a następnie zniknął. Grozi mu teraz do pięciu lat więzienia.

  Napisano środa, 12 czerwiec 2024 17:33
 • Pijany kierowca uderzył w znak drogowy, który spadł na hulajnogistę w Warszawie
  Pijany kierowca uderzył w znak drogowy, który spadł na hulajnogistę w Warszawie

  Wypadek przy ulicy Sokratesa w Warszawie. Samochód marki Skoda uderzył w znak drogowy, który przewrócił się na hulajnogistę. Kierowca pojazdu był pod wpływem alkoholu.

  Napisano poniedziałek, 10 czerwiec 2024 14:41
 • Kobieta wypadła z okna po uwięzieniu przez mężczyznę
  Kobieta wypadła z okna po uwięzieniu przez mężczyznę

  Do dramatycznego zdarzenia doszło w warszawskiej dzielnicy Ursus, gdzie 23-letnia kobieta wypadła z okna czwartego piętra, odnosząc ciężkie obrażenia. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż przed wypadnięciem kobieta była uwięziona przez 48-letniego mężczyznę, który teraz stoi przed sądem pod zarzutem pozbawienia wolności.

  Napisano piątek, 07 czerwiec 2024 16:10
 • Zatrzymany kolejny podejrzany w sprawie serii zabójstw w warszawskim pustostanie
  Zatrzymany kolejny podejrzany w sprawie serii zabójstw w warszawskim pustostanie

  Zatrzymano drugiego mężczyznę w związku z serią zabójstw w pustostanie przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie, jak informuje prok. Piotr Skiba z Prokuratury Okręgowej.

  Napisano czwartek, 06 czerwiec 2024 15:13
 • Bohaterska akcja ratowania życia w Warszawie
  Bohaterska akcja ratowania życia w Warszawie

  Pacjent z ciężką niewydolnością oddechową oczekiwał na przeszczep płuc w Warszawie. Na realizację tego zadania czekał policyjny śmigłowiec, który miał dostarczyć organy z granicy polsko-litewskiej. Warunki pogodowe mogły jednak pokrzyżować te plany.

  Napisano środa, 05 czerwiec 2024 16:06
 • Sukces przetargu na sprzedaż odholowanych pojazdów w Warszawie
  Sukces przetargu na sprzedaż odholowanych pojazdów w Warszawie

  Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zakończył siódmy przetarg na sprzedaż odholowanych pojazdów, notując duże zainteresowanie. Ponad 300 ofert wpłynęło na blisko 40 samochodów, przynosząc znaczące zyski dla budżetu miasta.

  Napisano wtorek, 04 czerwiec 2024 13:15
 • Niebezpieczna jazda na hulajnodze pod wpływem alkoholu w Płońsku
  Niebezpieczna jazda na hulajnodze pod wpływem alkoholu w Płońsku

  W Płońsku doszło do niebezpiecznego zdarzenia, w którym 17-letni kierujący hulajnogą elektryczną, będąc pod wpływem alkoholu, potrącił ośmioletnią dziewczynkę. Incydent wywołał reakcję lokalnych władz i zwrócił uwagę na konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego dotyczących hulajnóg.

  Napisano poniedziałek, 03 czerwiec 2024 13:40
 • Podpalił parasole przed restauracją w Ostrołęce
  Podpalił parasole przed restauracją w Ostrołęce

  Do pięciu lat więzienia grozi 24-letniemu mężczyźnie za podpalenie parasoli przed restauracją w Ostrołęce. Straty spowodowane tym incydentem szacuje się na kilka tysięcy złotych.

  Napisano piątek, 31 maj 2024 15:43
 • Warszawa Zachodnia otwiera trzy nowe perony w czerwcu
  Warszawa Zachodnia otwiera trzy nowe perony w czerwcu

  PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły otwarcie trzech nowych peronów na stacji Warszawa Zachodnia. Wydarzenie to planowane jest na początek czerwca, a dokładnie na 9 czerwca, wraz z korektą rozkładu jazdy.

  Napisano czwartek, 30 maj 2024 16:38
 • 16-latka pozostawiona przez rodziców na stacji paliw w nocy
  16-latka pozostawiona przez rodziców na stacji paliw w nocy

  Rodzice przypadkowo zostawili swoją 16-letnią córkę na stacji paliw w Woli Koryckiej Dolnej przy drodze ekspresowej S1 w powiecie garwolińskim. Była noc, a dziewczyna nie miała przy sobie telefonu.

  Napisano środa, 29 maj 2024 16:34

Ciekawe artykuły

 • 1