poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07

Materac twardy czyli jaki?

Materac twardy Materac twardy pixabay

Klasyczna skala twardości jaką przyjęto do w miarę obiektywnej oceny materacy dysponuje czterema stopniami. Materac miękki określany jest w niej jako H1 i oznacza materac dedykowany najlżejszym osobom bądź użytkownikom, którzy ze względu na upodobania czy potrzeby organizmu chcą wybrać model materaca plastyczny, poddający się pod ciężarem ciała. Kolejnym stopniem hierarchicznie jest H2 czyli materac średnio twardy.

Ta kategoria materacy jest najbardziej rozwinięta ponieważ stanowi najbardziej uniwersalny wybór. Kolejno pojawi się H3 jako materac twardy oraz H4 dla materaca bardzo twardego. I tutaj kończy się klasyczna skala twardości. Wiemy jednak, że w dzisiejszych czasach wszystko podlega modernizacji, chcemy więcej, dokładniej dlatego w niektórych miejscach skala twardości jaka będzie dostępna może być szersza, do H5.

Co konkretnie powoduje, że materac jest twardy?

Na ostateczne odczucia twardości, pomijając subiektywną ocenę na którą producent nie ma wpływa, wpływa rodzaj konstrukcji oraz poszczególne warstwy w budowie materaca. Konstrukcja może być piankowa, sprężynowa bądź lateksowa. Najtwardszą konstrukcją będzie wersja multipocket czyli kieszeniowa, sprężynowa konstrukcja materaca o dużej ilości sprężyn. Duże natężenie sprężyn na m2 będzie wzmacniać cały materac, zapewni stabilną pracę i wyższą sztywność. Drugim czynnikiem będzie dodanie warstwy usztywniającej czyli maty kokosowe, maty z trawy morskiej bądź maty z końskiego włosia. Wszystko zależy od tego jak mocno chcielibyśmy usztywnić materac. Im więcej mat sztywnych, a można je łączyć, tym mniejsza sprężystość całego materaca a co za tym idzie większa jego twardość. Łączy się z reguły końskie włosie z kokosem, jednak z takim połączeniem jest to już kategorii materaca bardzo twardego.

Mata z trawy morskiej czy z kokosu

Zarówno mata z trawy morskiej jak i mata z kokosu należą do surowców naturalnych i poza drobnymi różnicami posiadają te same właściwości. Drobne różnice to np. zapach, który w przypadku trawy morskiej jest zapachem suszonej trawy i ma właściwości aromaterapeutyczne. Jeżeli brak ci pewności jaki surowiec dla siebie wybrać zachęcamy do kontaktu z konsultantami. Na stronie www.sweetsen.pl oferujemy fachową pomoc konsultantów. Można kontaktować się z nami telefonicznie, mailowo bądź poprzez czat. Zachęcamy by poświęcić czas na kontakt przed dokonaniem zakupu, zwłaszcza gdy pojawiają się wątpliwości. Praktyczniej jest na pierwszym etapie zweryfikować swój wybór i cieszyć się komfortowym snem.

 • Wypłacił sobie pensję z sowitą premią i zniknął w Warszawie
  Wypłacił sobie pensję z sowitą premią i zniknął w Warszawie

  27-letni pracownik lombardu w Warszawie wypłacił sobie pensję wraz z premią, a następnie zniknął. Grozi mu teraz do pięciu lat więzienia.

  Napisano środa, 12 czerwiec 2024 17:33
 • Pijany kierowca uderzył w znak drogowy, który spadł na hulajnogistę w Warszawie
  Pijany kierowca uderzył w znak drogowy, który spadł na hulajnogistę w Warszawie

  Wypadek przy ulicy Sokratesa w Warszawie. Samochód marki Skoda uderzył w znak drogowy, który przewrócił się na hulajnogistę. Kierowca pojazdu był pod wpływem alkoholu.

  Napisano poniedziałek, 10 czerwiec 2024 14:41
 • Kobieta wypadła z okna po uwięzieniu przez mężczyznę
  Kobieta wypadła z okna po uwięzieniu przez mężczyznę

  Do dramatycznego zdarzenia doszło w warszawskiej dzielnicy Ursus, gdzie 23-letnia kobieta wypadła z okna czwartego piętra, odnosząc ciężkie obrażenia. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż przed wypadnięciem kobieta była uwięziona przez 48-letniego mężczyznę, który teraz stoi przed sądem pod zarzutem pozbawienia wolności.

  Napisano piątek, 07 czerwiec 2024 16:10
 • Zatrzymany kolejny podejrzany w sprawie serii zabójstw w warszawskim pustostanie
  Zatrzymany kolejny podejrzany w sprawie serii zabójstw w warszawskim pustostanie

  Zatrzymano drugiego mężczyznę w związku z serią zabójstw w pustostanie przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie, jak informuje prok. Piotr Skiba z Prokuratury Okręgowej.

  Napisano czwartek, 06 czerwiec 2024 15:13
 • Bohaterska akcja ratowania życia w Warszawie
  Bohaterska akcja ratowania życia w Warszawie

  Pacjent z ciężką niewydolnością oddechową oczekiwał na przeszczep płuc w Warszawie. Na realizację tego zadania czekał policyjny śmigłowiec, który miał dostarczyć organy z granicy polsko-litewskiej. Warunki pogodowe mogły jednak pokrzyżować te plany.

  Napisano środa, 05 czerwiec 2024 16:06
 • Sukces przetargu na sprzedaż odholowanych pojazdów w Warszawie
  Sukces przetargu na sprzedaż odholowanych pojazdów w Warszawie

  Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zakończył siódmy przetarg na sprzedaż odholowanych pojazdów, notując duże zainteresowanie. Ponad 300 ofert wpłynęło na blisko 40 samochodów, przynosząc znaczące zyski dla budżetu miasta.

  Napisano wtorek, 04 czerwiec 2024 13:15
 • Niebezpieczna jazda na hulajnodze pod wpływem alkoholu w Płońsku
  Niebezpieczna jazda na hulajnodze pod wpływem alkoholu w Płońsku

  W Płońsku doszło do niebezpiecznego zdarzenia, w którym 17-letni kierujący hulajnogą elektryczną, będąc pod wpływem alkoholu, potrącił ośmioletnią dziewczynkę. Incydent wywołał reakcję lokalnych władz i zwrócił uwagę na konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego dotyczących hulajnóg.

  Napisano poniedziałek, 03 czerwiec 2024 13:40
 • Podpalił parasole przed restauracją w Ostrołęce
  Podpalił parasole przed restauracją w Ostrołęce

  Do pięciu lat więzienia grozi 24-letniemu mężczyźnie za podpalenie parasoli przed restauracją w Ostrołęce. Straty spowodowane tym incydentem szacuje się na kilka tysięcy złotych.

  Napisano piątek, 31 maj 2024 15:43
 • Warszawa Zachodnia otwiera trzy nowe perony w czerwcu
  Warszawa Zachodnia otwiera trzy nowe perony w czerwcu

  PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły otwarcie trzech nowych peronów na stacji Warszawa Zachodnia. Wydarzenie to planowane jest na początek czerwca, a dokładnie na 9 czerwca, wraz z korektą rozkładu jazdy.

  Napisano czwartek, 30 maj 2024 16:38
 • 16-latka pozostawiona przez rodziców na stacji paliw w nocy
  16-latka pozostawiona przez rodziców na stacji paliw w nocy

  Rodzice przypadkowo zostawili swoją 16-letnią córkę na stacji paliw w Woli Koryckiej Dolnej przy drodze ekspresowej S1 w powiecie garwolińskim. Była noc, a dziewczyna nie miała przy sobie telefonu.

  Napisano środa, 29 maj 2024 16:34

Ciekawe artykuły

 • 1