poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07

Materac twardy czyli jaki?

Materac twardy Materac twardy pixabay

Klasyczna skala twardości jaką przyjęto do w miarę obiektywnej oceny materacy dysponuje czterema stopniami. Materac miękki określany jest w niej jako H1 i oznacza materac dedykowany najlżejszym osobom bądź użytkownikom, którzy ze względu na upodobania czy potrzeby organizmu chcą wybrać model materaca plastyczny, poddający się pod ciężarem ciała. Kolejnym stopniem hierarchicznie jest H2 czyli materac średnio twardy.

Ta kategoria materacy jest najbardziej rozwinięta ponieważ stanowi najbardziej uniwersalny wybór. Kolejno pojawi się H3 jako materac twardy oraz H4 dla materaca bardzo twardego. I tutaj kończy się klasyczna skala twardości. Wiemy jednak, że w dzisiejszych czasach wszystko podlega modernizacji, chcemy więcej, dokładniej dlatego w niektórych miejscach skala twardości jaka będzie dostępna może być szersza, do H5.

Co konkretnie powoduje, że materac jest twardy?

Na ostateczne odczucia twardości, pomijając subiektywną ocenę na którą producent nie ma wpływa, wpływa rodzaj konstrukcji oraz poszczególne warstwy w budowie materaca. Konstrukcja może być piankowa, sprężynowa bądź lateksowa. Najtwardszą konstrukcją będzie wersja multipocket czyli kieszeniowa, sprężynowa konstrukcja materaca o dużej ilości sprężyn. Duże natężenie sprężyn na m2 będzie wzmacniać cały materac, zapewni stabilną pracę i wyższą sztywność. Drugim czynnikiem będzie dodanie warstwy usztywniającej czyli maty kokosowe, maty z trawy morskiej bądź maty z końskiego włosia. Wszystko zależy od tego jak mocno chcielibyśmy usztywnić materac. Im więcej mat sztywnych, a można je łączyć, tym mniejsza sprężystość całego materaca a co za tym idzie większa jego twardość. Łączy się z reguły końskie włosie z kokosem, jednak z takim połączeniem jest to już kategorii materaca bardzo twardego.

Mata z trawy morskiej czy z kokosu

Zarówno mata z trawy morskiej jak i mata z kokosu należą do surowców naturalnych i poza drobnymi różnicami posiadają te same właściwości. Drobne różnice to np. zapach, który w przypadku trawy morskiej jest zapachem suszonej trawy i ma właściwości aromaterapeutyczne. Jeżeli brak ci pewności jaki surowiec dla siebie wybrać zachęcamy do kontaktu z konsultantami. Na stronie www.sweetsen.pl oferujemy fachową pomoc konsultantów. Można kontaktować się z nami telefonicznie, mailowo bądź poprzez czat. Zachęcamy by poświęcić czas na kontakt przed dokonaniem zakupu, zwłaszcza gdy pojawiają się wątpliwości. Praktyczniej jest na pierwszym etapie zweryfikować swój wybór i cieszyć się komfortowym snem.

 • Zarządzanie finansami firmowymi - jak biuro rachunkowe pomaga przedsiębiorcom
  Zarządzanie finansami firmowymi - jak biuro rachunkowe pomaga przedsiębiorcom

  W dzisiejszych czasach prowadzenie biznesu wymaga nie tylko kreatywności i innowacyjności, ale również umiejętności zarządzania finansami. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na współpracę z biurem księgowym, które oferuje profesjonalne wsparcie w zakresie zarządzania finansami.

  Napisano wtorek, 09 maj 2023 11:27
 • Materac twardy czyli jaki?
  Materac twardy czyli jaki?

  Klasyczna skala twardości jaką przyjęto do w miarę obiektywnej oceny materacy dysponuje czterema stopniami. Materac miękki określany jest w niej jako H1 i oznacza materac dedykowany najlżejszym osobom bądź użytkownikom, którzy ze względu na upodobania czy potrzeby organizmu chcą wybrać model materaca plastyczny, poddający się pod ciężarem ciała. Kolejnym stopniem hierarchicznie jest H2 czyli materac średnio twardy.

  Napisano poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07
 • Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?
  Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?

  Zaciąganie kredytów czy pożyczek dla wielu osób kojarzy się z wizytą w banku. Jednak jak się okazuje, nie zawsze i nie każdy może otrzymać pożyczkę z banku.

  Napisano piątek, 10 marzec 2023 14:28
 • Na czym polega dopłata do odszkodowania?
  Na czym polega dopłata do odszkodowania?

  Dopłata do odszkodowania to wypłacenie różnicy między odszkodowaniem wypłaconym przez ubezpieczyciela a rzeczywistym odszkodowaniem. Kwota zaniżenia musi być precyzyjnie określona. Można to zrobić poprzez analizę kosztów i korzyści.

  Napisano piątek, 03 luty 2023 12:07
 • Jak rosną włosy i co ma na to wpływ?
  Jak rosną włosy i co ma na to wpływ?

  Chcąc poprawić zdrowie włosów, warto wiedzieć czym tak na prawdę włosy są i co wpływa na ich porost. Zapewne nie wiele ludzi wie, że włosy rosną w pewnych fazach i jest to ściśle powiązane z wieloma czynnikami.

  Napisano czwartek, 01 grudzień 2022 11:28
 • Czym jest usługa pomocy drogowej?
  Czym jest usługa pomocy drogowej?

  Usługa pomocy drogowej to usługa, która zapewnia pomoc w nagłych wypadkach kierowcom pojazdów silnikowych. Jest dostępny w wielu krajach na całym świecie i może być oferowany przez różne organizacje.

  Napisano środa, 23 listopad 2022 19:02
 • Najlepsze prezenty na święta dla kobiet. Zaskocz swoją ukochaną!
  Najlepsze prezenty na święta dla kobiet. Zaskocz swoją ukochaną!

  Święta coraz bliżej, w związku z czym już zaczynamy się zastanawiać nad prezentami dla bliskich. Oto nasze propozycje na prezent dla kobiet! Nie ma szans, że jej się nie spodoba.

  Napisano wtorek, 22 listopad 2022 10:59
 • Wynajem samochodów – sprawdź dlaczego warto!
  Wynajem samochodów – sprawdź dlaczego warto!

  Wynajem samochodów znacznie ułatwia każdą podróż – zarówno bliską, krajową, jak i dalszą, zagraniczną. Własne auto to niezwykła wygoda oraz bezpieczeństwo!

  Napisano sobota, 19 listopad 2022 11:22
 • Księgowość | Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości w firmie?
  Księgowość | Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości w firmie?

  Prowadzenie księgowości jest niebywale czasochłonnym i trudnym zadaniem. Jest to praca, który wymaga ogromnej odpowiedzialności.

  Napisano wtorek, 15 listopad 2022 12:22
 • Dlaczego należy holować samochód i jak robić to bezpiecznie?
  Dlaczego należy holować samochód i jak robić to bezpiecznie?

  Holowanie samochodu nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Musisz to zrobić bezpiecznie i nie uszkodzić auta. Musisz wiedzieć, gdzie zamierzasz odholować samochód, jakiego rodzaju usługi pomocy drogowej będziesz potrzebować i ile to będzie kosztować.

  Napisano czwartek, 10 listopad 2022 13:30

Ciekawe artykuły

 • 1