środa, 17 sierpień 2022 17:04

Materace 80x160 cm, mały ale wygodny i komfortowy

materac 80x160 materac 80x160 pixabay

Materace dla najmłodszych powinny być odpowiednio dobrane tak aby zapewniły zdrowy rozwój dziecka.

Pierwszy materac 80x160 cm dla dziecka wcale nie musi być o skomplikowanej budowie, nie należy też wybierać zbyt twardych materacy, dlatego, że dziecka waga jest niska. W tym artykule postaramy się wyjaśnić podstawowe zasady jak dobierać materac dla swojej pociech. Jakie materiały wybierać i czym się sugerować przy szukaniu idealnego materaca dla malucha.

Konstrukcja materaca dla malucha

Na rynku występuje ogromna ilość różnych rozwiązań i konstrukcji materacy. Są materace piankowe, sprężynowe, bonellowe, kieszeniowe czy lateksowe. Pianki mają przeróżne właściwości i profile czy strefy twardości. Nie można dać się zwariować, pierwszy materac dla dziecka nie musi być wcale skomplikowany. Warte uwagi będą zetem materace piankowe wykonane z pianki HR czy lateksu albo połączenie tych dwóch materiałów. Materac nie musi być też wysoki, już od 9 cm spokojnie posłuży najmłodszym.

Pianka HR wysokoelastyczna

Pianka HR zwana potocznie pianką wysokoelastyczną będzie odpowiednim materiałem z którego powinien być wykonany materac dla dziecka. Pianka HR jest sprężysta, dużo lepiej układa się do ciała niż Pianka t25, którą bardzo często można spotkać w ofercie producentów, ponieważ jest tańsza. Pianka HR jest bardzo wygodna i zapewnia odpowiednie podparcie. Nie potrzeba już stosować twardych wykończeń z kokosu czy trawy morskiej. Niska waga dziecka nie wymaga materacy twardych czy wykonanych z gryki. To błędne przekonanie, że materac musi być twardy dla dzieci. 

Lateks czym się charakteryzuje

Lateks to materiał luksusowy stosowany jako rdzeń materac lub jako dodatek w postaci warstwy. Lateks ma niezwykłe właściwości wentylujące czyli dobrze przepuszcza powietrze dzięki kanalikom. Lateks jest materiałem bardzo wygodnym i trwałym zalecanym alergikom. Dziecko które śpi na takim materacu się nie poci, dlatego, że materiał oddycha. Na mały materac ciężko wydać duże pieniądze, dlatego warte uwagi są materace piankowe HR z dodatkiem lateksu.

Pokrowiec na materacach

Jak już wybraliśmy model materaca idealny dla naszej pociech zwróćmy uwagę na pokrowiec aby stanowił dopełnienie do materaca. Materiały powinny posiadać odpowiednie atesty i najlepiej aby były wykonane z naturalnych włókien. Polecamy wybór pokrowca, który będzie miał w składzie bawełnę, włókno bambusowe czy celulozę.

 Gdzie kupić materac 80x160

Taki materac jest nieco ciężej kupić w sklepie stacjonarnym. I tu naprzeciw wymaganiom klienta producenci materacy prowadzą sprzedaż internetową a same materace trafiają do nas prosto z produkcji. Polecamy np. sklep internetowy Godre.pl to firma działająca od lat na rynku. Specjalizuje się w produkcji materacy niestandardowych. Bazę materaca stanowi tam zawsze pianka HR. Szeroka oferta i fachowe doradztwo to pewność dobrego wyboru!

 • Jak wykorzystać smartwatch w biznesie
  Jak wykorzystać smartwatch w biznesie

  Jeśli posiadasz już smartwatch, powinieneś w pełni wykorzystać jego potencjał, wykorzystując go w biznesie. Ci, którzy jeszcze nie mają zegarka, mogą wybrać smartwatch black friday, dzięki czemu będą mogli używać smartwatcha do poprawy swojej produktywności i wydajności w biznesie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o sposobach wykorzystania smartwatcha w biznesie.

  Napisano środa, 15 listopad 2023 16:50
 • Referencje dla firmy – dlaczego warto je posiadać?
  Referencje dla firmy – dlaczego warto je posiadać?

  Firmowe rekomendacje to dowód na skuteczność oferowanych produktów i usług. Pozytywne opinie dotyczące oferty mogą zwiększyć zainteresowanie marką, które przełoży się na realne zyski firmy. Co sprawia, że referencje faktycznie działają? Sprawdź, jak pozyskać rekomendacje i dlaczego warto je posiadać.

  Napisano poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:55
 • Materac 90x200 z Ekskluzywnym Kaszmirowym Pokrowcem
  Materac 90x200 z Ekskluzywnym Kaszmirowym Pokrowcem

  Sen odgrywa kluczową rolę w naszym życiu, wpływając na naszą psychikę, zdrowie i ogólne samopoczucie. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle ważny, ponieważ wpływa na jakość naszego snu. Materac 90x200 z ekskluzywnym kaszmirowym pokrowcem to rozwiązanie, które łączy w sobie luksus i komfort snu. W tym artykule zajmiemy się szczegółowym omówieniem, dlaczego warto rozważyć zakup materaca tego rodzaju oraz jakie korzyści niesie za sobą kaszmirowy pokrowiec.

  Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 14:34
 • Materac 80x190 - Idealny Wybór dla Najmłodszych
  Materac 80x190 - Idealny Wybór dla Najmłodszych

  Sen jest niezwykle istotnym elementem rozwoju najmłodszych dzieci. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im odpowiednie warunki do snu, w tym odpowiedni materac. Materac 80x190 cm to idealne rozwiązanie dla małych dzieci. W tym artykule omówimy, dlaczego ten rozmiar jest odpowiedni dla najmłodszych, jakie są jego zalety i jak dbać o komfort snu dziecka.

  Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 11:23
 • Jak wygląda transport towarów do Belgii?
  Jak wygląda transport towarów do Belgii?

  Transport towarów do Belgii to usługa, która polega na przewozie różnych produktów z jednego miejsca w Europie do innego. Usługa ta może obejmować transport samochodowy, lotniczy lub morski. Przedsiębiorcy i firmy mogą skorzystać z tej usługi, aby dostarczyć swoje towary do odbiorców w Belgii. Transport towarów do Belgii może być stosunkowo prosty lub bardziej skomplikowany, w zależności od rodzaju produktu i ilości towaru.

  Napisano wtorek, 08 sierpień 2023 16:06
 • Czym się kierować przy kupnie biletu lotniczego na wakacje aby obniżyć koszt przelotu ?
  Czym się kierować przy kupnie biletu lotniczego na wakacje aby obniżyć koszt przelotu ?

  Planujesz wakacje i nie chcesz przepłacać za bilety lotnicze? Z tego artykułu dowiesz się na co zwrócić uwagę planując wakacje na własną rękę. Te kilka rad pozwoli Ci zaoszczędzić czasem nawet sporo pieniędzy i czasu.

  Napisano sobota, 15 lipiec 2023 13:30
 • Zarządzanie finansami firmowymi - jak biuro rachunkowe pomaga przedsiębiorcom
  Zarządzanie finansami firmowymi - jak biuro rachunkowe pomaga przedsiębiorcom

  W dzisiejszych czasach prowadzenie biznesu wymaga nie tylko kreatywności i innowacyjności, ale również umiejętności zarządzania finansami. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na współpracę z biurem księgowym, które oferuje profesjonalne wsparcie w zakresie zarządzania finansami.

  Napisano wtorek, 09 maj 2023 11:27
 • Materac twardy czyli jaki?
  Materac twardy czyli jaki?

  Klasyczna skala twardości jaką przyjęto do w miarę obiektywnej oceny materacy dysponuje czterema stopniami. Materac miękki określany jest w niej jako H1 i oznacza materac dedykowany najlżejszym osobom bądź użytkownikom, którzy ze względu na upodobania czy potrzeby organizmu chcą wybrać model materaca plastyczny, poddający się pod ciężarem ciała. Kolejnym stopniem hierarchicznie jest H2 czyli materac średnio twardy.

  Napisano poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07
 • Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?
  Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?

  Zaciąganie kredytów czy pożyczek dla wielu osób kojarzy się z wizytą w banku. Jednak jak się okazuje, nie zawsze i nie każdy może otrzymać pożyczkę z banku.

  Napisano piątek, 10 marzec 2023 14:28
 • Na czym polega dopłata do odszkodowania?
  Na czym polega dopłata do odszkodowania?

  Dopłata do odszkodowania to wypłacenie różnicy między odszkodowaniem wypłaconym przez ubezpieczyciela a rzeczywistym odszkodowaniem. Kwota zaniżenia musi być precyzyjnie określona. Można to zrobić poprzez analizę kosztów i korzyści.

  Napisano piątek, 03 luty 2023 12:07

Ciekawe artykuły

 • 1