środa, 17 sierpień 2022 17:04

Materace 80x160 cm, mały ale wygodny i komfortowy

materac 80x160 materac 80x160 pixabay

Materace dla najmłodszych powinny być odpowiednio dobrane tak aby zapewniły zdrowy rozwój dziecka.

Pierwszy materac 80x160 cm dla dziecka wcale nie musi być o skomplikowanej budowie, nie należy też wybierać zbyt twardych materacy, dlatego, że dziecka waga jest niska. W tym artykule postaramy się wyjaśnić podstawowe zasady jak dobierać materac dla swojej pociech. Jakie materiały wybierać i czym się sugerować przy szukaniu idealnego materaca dla malucha.

Konstrukcja materaca dla malucha

Na rynku występuje ogromna ilość różnych rozwiązań i konstrukcji materacy. Są materace piankowe, sprężynowe, bonellowe, kieszeniowe czy lateksowe. Pianki mają przeróżne właściwości i profile czy strefy twardości. Nie można dać się zwariować, pierwszy materac dla dziecka nie musi być wcale skomplikowany. Warte uwagi będą zetem materace piankowe wykonane z pianki HR czy lateksu albo połączenie tych dwóch materiałów. Materac nie musi być też wysoki, już od 9 cm spokojnie posłuży najmłodszym.

Pianka HR wysokoelastyczna

Pianka HR zwana potocznie pianką wysokoelastyczną będzie odpowiednim materiałem z którego powinien być wykonany materac dla dziecka. Pianka HR jest sprężysta, dużo lepiej układa się do ciała niż Pianka t25, którą bardzo często można spotkać w ofercie producentów, ponieważ jest tańsza. Pianka HR jest bardzo wygodna i zapewnia odpowiednie podparcie. Nie potrzeba już stosować twardych wykończeń z kokosu czy trawy morskiej. Niska waga dziecka nie wymaga materacy twardych czy wykonanych z gryki. To błędne przekonanie, że materac musi być twardy dla dzieci. 

Lateks czym się charakteryzuje

Lateks to materiał luksusowy stosowany jako rdzeń materac lub jako dodatek w postaci warstwy. Lateks ma niezwykłe właściwości wentylujące czyli dobrze przepuszcza powietrze dzięki kanalikom. Lateks jest materiałem bardzo wygodnym i trwałym zalecanym alergikom. Dziecko które śpi na takim materacu się nie poci, dlatego, że materiał oddycha. Na mały materac ciężko wydać duże pieniądze, dlatego warte uwagi są materace piankowe HR z dodatkiem lateksu.

Pokrowiec na materacach

Jak już wybraliśmy model materaca idealny dla naszej pociech zwróćmy uwagę na pokrowiec aby stanowił dopełnienie do materaca. Materiały powinny posiadać odpowiednie atesty i najlepiej aby były wykonane z naturalnych włókien. Polecamy wybór pokrowca, który będzie miał w składzie bawełnę, włókno bambusowe czy celulozę.

 Gdzie kupić materac 80x160

Taki materac jest nieco ciężej kupić w sklepie stacjonarnym. I tu naprzeciw wymaganiom klienta producenci materacy prowadzą sprzedaż internetową a same materace trafiają do nas prosto z produkcji. Polecamy np. sklep internetowy Godre.pl to firma działająca od lat na rynku. Specjalizuje się w produkcji materacy niestandardowych. Bazę materaca stanowi tam zawsze pianka HR. Szeroka oferta i fachowe doradztwo to pewność dobrego wyboru!

 • Zarządzanie finansami firmowymi - jak biuro rachunkowe pomaga przedsiębiorcom
  Zarządzanie finansami firmowymi - jak biuro rachunkowe pomaga przedsiębiorcom

  W dzisiejszych czasach prowadzenie biznesu wymaga nie tylko kreatywności i innowacyjności, ale również umiejętności zarządzania finansami. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na współpracę z biurem księgowym, które oferuje profesjonalne wsparcie w zakresie zarządzania finansami.

  Napisano wtorek, 09 maj 2023 11:27
 • Materac twardy czyli jaki?
  Materac twardy czyli jaki?

  Klasyczna skala twardości jaką przyjęto do w miarę obiektywnej oceny materacy dysponuje czterema stopniami. Materac miękki określany jest w niej jako H1 i oznacza materac dedykowany najlżejszym osobom bądź użytkownikom, którzy ze względu na upodobania czy potrzeby organizmu chcą wybrać model materaca plastyczny, poddający się pod ciężarem ciała. Kolejnym stopniem hierarchicznie jest H2 czyli materac średnio twardy.

  Napisano poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07
 • Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?
  Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?

  Zaciąganie kredytów czy pożyczek dla wielu osób kojarzy się z wizytą w banku. Jednak jak się okazuje, nie zawsze i nie każdy może otrzymać pożyczkę z banku.

  Napisano piątek, 10 marzec 2023 14:28
 • Na czym polega dopłata do odszkodowania?
  Na czym polega dopłata do odszkodowania?

  Dopłata do odszkodowania to wypłacenie różnicy między odszkodowaniem wypłaconym przez ubezpieczyciela a rzeczywistym odszkodowaniem. Kwota zaniżenia musi być precyzyjnie określona. Można to zrobić poprzez analizę kosztów i korzyści.

  Napisano piątek, 03 luty 2023 12:07
 • Jak rosną włosy i co ma na to wpływ?
  Jak rosną włosy i co ma na to wpływ?

  Chcąc poprawić zdrowie włosów, warto wiedzieć czym tak na prawdę włosy są i co wpływa na ich porost. Zapewne nie wiele ludzi wie, że włosy rosną w pewnych fazach i jest to ściśle powiązane z wieloma czynnikami.

  Napisano czwartek, 01 grudzień 2022 11:28
 • Czym jest usługa pomocy drogowej?
  Czym jest usługa pomocy drogowej?

  Usługa pomocy drogowej to usługa, która zapewnia pomoc w nagłych wypadkach kierowcom pojazdów silnikowych. Jest dostępny w wielu krajach na całym świecie i może być oferowany przez różne organizacje.

  Napisano środa, 23 listopad 2022 19:02
 • Najlepsze prezenty na święta dla kobiet. Zaskocz swoją ukochaną!
  Najlepsze prezenty na święta dla kobiet. Zaskocz swoją ukochaną!

  Święta coraz bliżej, w związku z czym już zaczynamy się zastanawiać nad prezentami dla bliskich. Oto nasze propozycje na prezent dla kobiet! Nie ma szans, że jej się nie spodoba.

  Napisano wtorek, 22 listopad 2022 10:59
 • Wynajem samochodów – sprawdź dlaczego warto!
  Wynajem samochodów – sprawdź dlaczego warto!

  Wynajem samochodów znacznie ułatwia każdą podróż – zarówno bliską, krajową, jak i dalszą, zagraniczną. Własne auto to niezwykła wygoda oraz bezpieczeństwo!

  Napisano sobota, 19 listopad 2022 11:22
 • Księgowość | Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości w firmie?
  Księgowość | Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości w firmie?

  Prowadzenie księgowości jest niebywale czasochłonnym i trudnym zadaniem. Jest to praca, który wymaga ogromnej odpowiedzialności.

  Napisano wtorek, 15 listopad 2022 12:22
 • Dlaczego należy holować samochód i jak robić to bezpiecznie?
  Dlaczego należy holować samochód i jak robić to bezpiecznie?

  Holowanie samochodu nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Musisz to zrobić bezpiecznie i nie uszkodzić auta. Musisz wiedzieć, gdzie zamierzasz odholować samochód, jakiego rodzaju usługi pomocy drogowej będziesz potrzebować i ile to będzie kosztować.

  Napisano czwartek, 10 listopad 2022 13:30

Ciekawe artykuły

 • 1