środa, 17 sierpień 2022 17:04

Materace 80x160 cm, mały ale wygodny i komfortowy

materac 80x160 materac 80x160 pixabay

Materace dla najmłodszych powinny być odpowiednio dobrane tak aby zapewniły zdrowy rozwój dziecka.

Pierwszy materac 80x160 cm dla dziecka wcale nie musi być o skomplikowanej budowie, nie należy też wybierać zbyt twardych materacy, dlatego, że dziecka waga jest niska. W tym artykule postaramy się wyjaśnić podstawowe zasady jak dobierać materac dla swojej pociech. Jakie materiały wybierać i czym się sugerować przy szukaniu idealnego materaca dla malucha.

Konstrukcja materaca dla malucha

Na rynku występuje ogromna ilość różnych rozwiązań i konstrukcji materacy. Są materace piankowe, sprężynowe, bonellowe, kieszeniowe czy lateksowe. Pianki mają przeróżne właściwości i profile czy strefy twardości. Nie można dać się zwariować, pierwszy materac dla dziecka nie musi być wcale skomplikowany. Warte uwagi będą zetem materace piankowe wykonane z pianki HR czy lateksu albo połączenie tych dwóch materiałów. Materac nie musi być też wysoki, już od 9 cm spokojnie posłuży najmłodszym.

Pianka HR wysokoelastyczna

Pianka HR zwana potocznie pianką wysokoelastyczną będzie odpowiednim materiałem z którego powinien być wykonany materac dla dziecka. Pianka HR jest sprężysta, dużo lepiej układa się do ciała niż Pianka t25, którą bardzo często można spotkać w ofercie producentów, ponieważ jest tańsza. Pianka HR jest bardzo wygodna i zapewnia odpowiednie podparcie. Nie potrzeba już stosować twardych wykończeń z kokosu czy trawy morskiej. Niska waga dziecka nie wymaga materacy twardych czy wykonanych z gryki. To błędne przekonanie, że materac musi być twardy dla dzieci. 

Lateks czym się charakteryzuje

Lateks to materiał luksusowy stosowany jako rdzeń materac lub jako dodatek w postaci warstwy. Lateks ma niezwykłe właściwości wentylujące czyli dobrze przepuszcza powietrze dzięki kanalikom. Lateks jest materiałem bardzo wygodnym i trwałym zalecanym alergikom. Dziecko które śpi na takim materacu się nie poci, dlatego, że materiał oddycha. Na mały materac ciężko wydać duże pieniądze, dlatego warte uwagi są materace piankowe HR z dodatkiem lateksu.

Pokrowiec na materacach

Jak już wybraliśmy model materaca idealny dla naszej pociech zwróćmy uwagę na pokrowiec aby stanowił dopełnienie do materaca. Materiały powinny posiadać odpowiednie atesty i najlepiej aby były wykonane z naturalnych włókien. Polecamy wybór pokrowca, który będzie miał w składzie bawełnę, włókno bambusowe czy celulozę.

 Gdzie kupić materac 80x160

Taki materac jest nieco ciężej kupić w sklepie stacjonarnym. I tu naprzeciw wymaganiom klienta producenci materacy prowadzą sprzedaż internetową a same materace trafiają do nas prosto z produkcji. Polecamy np. sklep internetowy Godre.pl to firma działająca od lat na rynku. Specjalizuje się w produkcji materacy niestandardowych. Bazę materaca stanowi tam zawsze pianka HR. Szeroka oferta i fachowe doradztwo to pewność dobrego wyboru!

 • Kurs językowy online - czy znacząco różni się od tego w trybie stacjonarnym?
  Kurs językowy online - czy znacząco różni się od tego w trybie stacjonarnym?

  Jeszcze do niedawna większość kursów było prowadzonych w trybie stacjonarnym. Ten trend zmieniła pandemia i obecnie wiele osób decyduje się na kursy online. Dotyczy to także kursów językowych. Czym różni się kurs prowadzony w sieci od tego odbywającego się w trybie stacjonarnym? Czy różnice są znaczące?

  Napisano wtorek, 23 sierpień 2022 16:21
 • Materace 80x160 cm, mały ale wygodny i komfortowy
  Materace 80x160 cm, mały ale wygodny i komfortowy

  Materace dla najmłodszych powinny być odpowiednio dobrane tak aby zapewniły zdrowy rozwój dziecka.

  Napisano środa, 17 sierpień 2022 17:04
 • Wysokiej jakości asortyment przemysłowy
  Wysokiej jakości asortyment przemysłowy

  Duże zakłady przemysłowe rządzą się zupełnie innymi prawami niż inne mniejsze firmy. Wszystko jest podporządkowane z góry ustalonym procesom i musi przebiegać w płynny sposób, tak aby jeden dział nie blokował pracy całej reszty.

  Napisano wtorek, 16 sierpień 2022 07:19
 • Czy warto skorzystać z wakacji kredytowych?
  Czy warto skorzystać z wakacji kredytowych?

  Wzięcie z banku kredytu hipotecznego na zakup wymarzonej nieruchomości lub zbudowanie upragnionego domu jest jednym z elementów zadbania o poczucie bezpieczeństwa całej rodziny. Jednocześnie, gdy tylko rata kredytu wzrasta, a pieniądze do zadysponowania na codzienne wydatki nieco się kurczą wiele osób zaczyna się denerwować.

  Napisano poniedziałek, 01 sierpień 2022 09:08
 • Laweta Niemcy Polska: 3 zalety, o których warto wiedzieć
  Laweta Niemcy Polska: 3 zalety, o których warto wiedzieć

  Twoja podróż została przerwana przez problemy z samochodem? Kolizja lub usterka mogą pojawić się kilometry od domu albo tuż obok niego – w każdej sytuacji wsparcie oferuje pomoc drogowa.

  Napisano piątek, 01 lipiec 2022 15:27
 • Laweta, czyli na czym polega obsługa zdarzeń drogowych?
  Laweta, czyli na czym polega obsługa zdarzeń drogowych?

  Problemy z samochodem to bolączka wielu kierowców, którzy wyruszyli w trasę. Kiedy jest to usterka, wystarczająca może być naprawa na miejscu zdarzenia pozwalająca bez przeszkód kontynuować podróż.

  Napisano wtorek, 28 czerwiec 2022 16:25
 • "Tanie gotowe spółki" – diabeł tkwi w szczegółach: sprawdź je przed zakupem!
  "Tanie gotowe spółki" – diabeł tkwi w szczegółach: sprawdź je przed zakupem!

  Pomimo że kupno gotowej spółki jest w większości przypadkach bezpieczne, to niestety zdarzają się nieuczciwe osoby, które chcą odzyskać na przykład kapitał zakładowy lub pozbyć się problemów ze spółką przekazując je komuś innemu.

  Napisano czwartek, 23 czerwiec 2022 11:23
 • Lokalizator GPS do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych
  Lokalizator GPS do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych

  Podczas posiadania firmy przewozowej we własności przedsiębiorcy znajdują się wszystkie samochody ciężarowe, które udostępniane są kierowcom.

  Napisano środa, 15 czerwiec 2022 18:54
 • Jak wybrać dobry kurs programowania online dla dzieci i młodzieży?
  Jak wybrać dobry kurs programowania online dla dzieci i młodzieży?

  Programowanie jest umiejętnością, która już niedługo będzie tak podstawowa jak pisanie czy czytanie. Nie jest to puste hasło, ale przewidywania specjalistów.

  Napisano wtorek, 07 czerwiec 2022 14:27
 • Aktywne wczasy z maluchem - jak je zaplanować?
  Aktywne wczasy z maluchem - jak je zaplanować?

  Zorganizowanie wczasów z maluchem to nie lada wyzwanie. W jaki sposób przygotować się do wyjazdu, gdzie pojechać oraz jakie atrakcje zapewnić aby cała rodzina była zadowolona z wyjazdu?

  Napisano wtorek, 24 maj 2022 13:13

Ciekawe artykuły

 • 1