środa, 17 sierpień 2022 17:04

Materace 80x160 cm, mały ale wygodny i komfortowy

materac 80x160 materac 80x160 pixabay

Materace dla najmłodszych powinny być odpowiednio dobrane tak aby zapewniły zdrowy rozwój dziecka.

Pierwszy materac 80x160 cm dla dziecka wcale nie musi być o skomplikowanej budowie, nie należy też wybierać zbyt twardych materacy, dlatego, że dziecka waga jest niska. W tym artykule postaramy się wyjaśnić podstawowe zasady jak dobierać materac dla swojej pociech. Jakie materiały wybierać i czym się sugerować przy szukaniu idealnego materaca dla malucha.

Konstrukcja materaca dla malucha

Na rynku występuje ogromna ilość różnych rozwiązań i konstrukcji materacy. Są materace piankowe, sprężynowe, bonellowe, kieszeniowe czy lateksowe. Pianki mają przeróżne właściwości i profile czy strefy twardości. Nie można dać się zwariować, pierwszy materac dla dziecka nie musi być wcale skomplikowany. Warte uwagi będą zetem materace piankowe wykonane z pianki HR czy lateksu albo połączenie tych dwóch materiałów. Materac nie musi być też wysoki, już od 9 cm spokojnie posłuży najmłodszym.

Pianka HR wysokoelastyczna

Pianka HR zwana potocznie pianką wysokoelastyczną będzie odpowiednim materiałem z którego powinien być wykonany materac dla dziecka. Pianka HR jest sprężysta, dużo lepiej układa się do ciała niż Pianka t25, którą bardzo często można spotkać w ofercie producentów, ponieważ jest tańsza. Pianka HR jest bardzo wygodna i zapewnia odpowiednie podparcie. Nie potrzeba już stosować twardych wykończeń z kokosu czy trawy morskiej. Niska waga dziecka nie wymaga materacy twardych czy wykonanych z gryki. To błędne przekonanie, że materac musi być twardy dla dzieci. 

Lateks czym się charakteryzuje

Lateks to materiał luksusowy stosowany jako rdzeń materac lub jako dodatek w postaci warstwy. Lateks ma niezwykłe właściwości wentylujące czyli dobrze przepuszcza powietrze dzięki kanalikom. Lateks jest materiałem bardzo wygodnym i trwałym zalecanym alergikom. Dziecko które śpi na takim materacu się nie poci, dlatego, że materiał oddycha. Na mały materac ciężko wydać duże pieniądze, dlatego warte uwagi są materace piankowe HR z dodatkiem lateksu.

Pokrowiec na materacach

Jak już wybraliśmy model materaca idealny dla naszej pociech zwróćmy uwagę na pokrowiec aby stanowił dopełnienie do materaca. Materiały powinny posiadać odpowiednie atesty i najlepiej aby były wykonane z naturalnych włókien. Polecamy wybór pokrowca, który będzie miał w składzie bawełnę, włókno bambusowe czy celulozę.

 Gdzie kupić materac 80x160

Taki materac jest nieco ciężej kupić w sklepie stacjonarnym. I tu naprzeciw wymaganiom klienta producenci materacy prowadzą sprzedaż internetową a same materace trafiają do nas prosto z produkcji. Polecamy np. sklep internetowy Godre.pl to firma działająca od lat na rynku. Specjalizuje się w produkcji materacy niestandardowych. Bazę materaca stanowi tam zawsze pianka HR. Szeroka oferta i fachowe doradztwo to pewność dobrego wyboru!

 • Pijana piesza potrącona na Pradze-Północ w Warszawie
  Pijana piesza potrącona na Pradze-Północ w Warszawie

  W Warszawie, na ulicy Stalowej w dzielnicy Praga-Północ, doszło do poważnego wypadku, w którym 47-letnia kobieta została potrącona przez samochód. Kobieta, będąca pod wpływem alkoholu, niespodziewanie weszła na jezdnię, co zakończyło się jej hospitalizacją.

  Napisano piątek, 17 maj 2024 14:35
 • Spektakularne zatrzymanie na Bemowie w Warszawie
  Spektakularne zatrzymanie na Bemowie w Warszawie

  W rejonie Bemowa w Warszawie doszło do spektakularnego zatrzymania 25-letniej kobiety, której samochód okazał się być mobilnym magazynem narkotyków. W trakcie rutynowej kontroli drogowej, policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego odkryli znaczną ilość środków odurzających i substancji psychotropowych.

  Napisano czwartek, 16 maj 2024 14:42
 • Katastrofa na Grzybowskiej w Warszawie
  Katastrofa na Grzybowskiej w Warszawie

  W Warszawie doszło do tragicznego pożaru wieżowca przy ulicy Grzybowskiej 61, który zabrał życie dwóch osób. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie koncentruje się teraz na ustaleniu przyczyn tej katastrofy.

  Napisano środa, 15 maj 2024 14:49
 • Tragedia na torach w Warszawie
  Tragedia na torach w Warszawie

  12 sierpnia 2022 roku na warszawskiej Pradze doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął czteroletni chłopiec, ciągnięty przez tramwaj linii 18. W poniedziałek, 13 maja br., przed Sądem Rejonowym Warszawa Praga-Północ odbyła się druga rozprawa dotycząca tego wstrząsającego zdarzenia, która przyciągnęła uwagę wielu mediów i mieszkańców miasta.

  Napisano wtorek, 14 maj 2024 13:54
 • Zdalna wieża kontroli lotów na Modlinie w Warszawie
  Zdalna wieża kontroli lotów na Modlinie w Warszawie

  Przełomowe zmiany nadchodzą w zarządzaniu ruchem lotniczym w Polsce. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, w odpowiedzi na rosnące potrzeby bezpieczeństwa i efektywności operacyjnej, wdraża innowacyjny projekt zdalnej wieży kontroli lotów. Realizacja projektu rozpocznie się na przełomie lat 2026 i 2027, zgodnie z umową podpisaną przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej (PAŻP) i zarząd lotniska.

  Napisano poniedziałek, 13 maj 2024 14:17
 • Zatrzymanie na podstawie czerwonej noty Interpolu w Warszawie
  Zatrzymanie na podstawie czerwonej noty Interpolu w Warszawie

  Policjanci z Woli w Warszawie dokonali zatrzymania 28-letniego obywatela Ukrainy, który był poszukiwany czerwoną notą Interpolu za pranie brudnych pieniędzy oraz oszustwa. Mężczyzna znajduje się na liście osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, gdzie grozi mu do 30 lat więzienia.

  Napisano piątek, 10 maj 2024 18:09
 • Gang złodziei samochodów rozbity w Warszawie
  Gang złodziei samochodów rozbity w Warszawie

  Policjanci ze stołecznej grupy „Orzeł” rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżą i handlem samochodami. W akcji zatrzymano 10 mężczyzn, a zarzuty obejmują kradzież z włamaniem i paserstwo.

  Napisano czwartek, 09 maj 2024 15:15
 • Ewakuacja 300 osób z pożaru biurowca w Warszawie
  Ewakuacja 300 osób z pożaru biurowca w Warszawie

  W jednym z biurowców przy ulicy Twardej w Warszawie doszło do pożaru, który wybuchł na poziomie -1 w pomieszczeniu technicznym. W wyniku zdarzenia ewakuowano około 300 osób pracujących w budynku. Działania strażackie trwają, a bezpieczeństwo ewakuowanych jest priorytetem.

  Napisano środa, 08 maj 2024 15:04
 • 22-Latek atakuje pasażerów w warszawskim metrze
  22-Latek atakuje pasażerów w warszawskim metrze

  W Warszawie 7 maja 2024 r. doszło do niepokojącego incydentu w metrze, gdzie 22-latek atakował pasażerów gazem łzawiącym oraz pistoletem pneumatycznym. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, a jego działania spowodowały konieczność interwencji medycznej wobec kilku osób.

  Napisano wtorek, 07 maj 2024 14:42
 • Tajemnica wielkanocnej tragedii w Ursusie w Warszawie
  Tajemnica wielkanocnej tragedii w Ursusie w Warszawie

  Dramatyczne odkrycie czterech ciał w jednym z mieszkań w Ursusie w Niedzielę Wielkanocną stało się punktem wyjścia dla intensywnego śledztwa. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o potrójne zabójstwo, co stanowi kluczowy zwrot w jednej z najgłośniejszych spraw kryminalnych ostatnich miesięcy.

  Napisano poniedziałek, 06 maj 2024 13:15

Ciekawe artykuły

 • 1