piątek, 03 luty 2023 12:07

Na czym polega dopłata do odszkodowania?

dopłata do odszkodowania dopłata do odszkodowania mat.prasowe

Dopłata do odszkodowania to wypłacenie różnicy między odszkodowaniem wypłaconym przez ubezpieczyciela a rzeczywistym odszkodowaniem. Kwota zaniżenia musi być precyzyjnie określona. Można to zrobić poprzez analizę kosztów i korzyści.

 

Kiedy można uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Każdy pokrzywdzony  kierowca, który uważa, że nie otrzymał odpowiedniego odszkodowania, może starać się o dodatkowe odszkodowanie. Można się o nie starać także po wydaniu decyzji, jak i po otrzymaniu pieniędzy. Jest tylko limit czasowy. W przypadku uszkodzenia pojazdu można co do zasady żądać dodatkowej składki w ciągu 3 lat od decyzji ubezpieczyciela.

Bardzo często bywa tak, że właściciele starszych samochodów uzyskują zbyt niskie odszkodowanie. Należałoby jednak zaznaczyć, że sam wiek pojazdu nie ma wpływu na wysokość odszkodowania i składki. Kierowca, który ma podpisaną umowę z ubezpieczycielem, nie otrzymuje dopłaty. Choć często jest to niekorzystne dla poszkodowanego, to zazwyczaj wyłącza wszelkie roszczenia, w tym przyszłe. Kolejną rzeczą jest całkowity czas uszkodzenia. Wtedy jest to nieopłacalne z punktu widzenia kierowcy, a ubezpieczyciel przyznaje, że naprawa takiego auta jest nieopłacalna. Tym samym zmienią się zasady naliczania odszkodowania dla poszkodowanego kierowcy.

Jak uzyskać dopłatę do odszkodowań?

Teoretycznie ubezpieczyciel może sam wypłacić brakujące odszkodowanie. Dzieje się tak, gdy rzeczoznawca nie stwierdził wszystkich uszkodzeń podczas oględzin. W praktyce firmy ubezpieczeniowe rzadko wystawiają błędne kosztorysy. Aby otrzymać dodatkowe odszkodowanie od ubezpieczyciela, od danej decyzji należy się odwołać. Poszkodowany ma na to maksymalnie 3 lata. Co zrobić, jeśli ubezpieczyciel nadal odmawia wypłaty wyższego odszkodowania? Zwykle oznacza to, że będziesz musiał udać się do sądu. W rzeczywistości jest to skuteczna metoda, ponieważ w większości przypadków sądy orzekają na korzyść poszkodowanych. Niejednokrotnie przyznają wyższe odszkodowanie niż to, o które ubiega się poszkodowany i dodają odsetki. Oczywiście rekompensuje to również koszty związane z postępowaniem.

Jednak aby sąd mógł rozpatrzyć sprawę, pozew musi być odpowiednio sformalizowany i złożony do właściwego sądu. Udowodnienie swoich roszczeń wymaga również przynajmniej podstawowej wiedzy prawniczej lub wynajęcia prawnika. W rezultacie poszkodowani często ponoszą znaczne koszty podjęcia odpowiednich działań. Alternatywą dla tych środków może być odkupienie odszkodowania szkód komunikacyjnych i dopłata z biura odszkodowań. Następnie biuro dopełni wszelkich formalności związanych z płatnością. Poszkodowany musi przedstawić tylko najważniejsze dokumenty i opisać problem. W skrócie:

 1. Zgłoszenie przez formularz.
 2. Telefon od konsultanta.
 3. Weryfikacja dokumentów.
 4. Analiza kosztorysu.
 5. Ustalenie wartości zaniżenia.
 6. Wypłata dopłaty.

Jakie dokumenty są konieczne?

Zabieganie o dopłatę wydaje się niepotrzebną i skomplikowaną procedurą. Tymczasem ilość wymaganych dokumentów jest minimalna. Poszkodowany, który współpracuje z firmą zajmującą się odszkodowaniem, powinien dostarczyć jedynie:

 • decyzję ubezpieczyciela,
 • kosztorys.

Cały proces jest bardzo prosty i w pełni bezpieczny. Nie musisz się niczego obawiać. Firma, która zajmuje się dopłatą do odszkodowań i ma pozytywne opinie wśród klientów, dlatego z pewnością pomoże Ci przejść przez ten proces. Takie rozwiązanie dopiero zyskuje na popularności, jednak nie ulega wątpliwości, że warto z niego skorzystać. Więcej informacji znajdziesz na Helpum.pl

 • Referencje dla firmy – dlaczego warto je posiadać?
  Referencje dla firmy – dlaczego warto je posiadać?

  Firmowe rekomendacje to dowód na skuteczność oferowanych produktów i usług. Pozytywne opinie dotyczące oferty mogą zwiększyć zainteresowanie marką, które przełoży się na realne zyski firmy. Co sprawia, że referencje faktycznie działają? Sprawdź, jak pozyskać rekomendacje i dlaczego warto je posiadać.

  Napisano poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:55
 • Materac 90x200 z Ekskluzywnym Kaszmirowym Pokrowcem
  Materac 90x200 z Ekskluzywnym Kaszmirowym Pokrowcem

  Sen odgrywa kluczową rolę w naszym życiu, wpływając na naszą psychikę, zdrowie i ogólne samopoczucie. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle ważny, ponieważ wpływa na jakość naszego snu. Materac 90x200 z ekskluzywnym kaszmirowym pokrowcem to rozwiązanie, które łączy w sobie luksus i komfort snu. W tym artykule zajmiemy się szczegółowym omówieniem, dlaczego warto rozważyć zakup materaca tego rodzaju oraz jakie korzyści niesie za sobą kaszmirowy pokrowiec.

  Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 14:34
 • Materac 80x190 - Idealny Wybór dla Najmłodszych
  Materac 80x190 - Idealny Wybór dla Najmłodszych

  Sen jest niezwykle istotnym elementem rozwoju najmłodszych dzieci. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im odpowiednie warunki do snu, w tym odpowiedni materac. Materac 80x190 cm to idealne rozwiązanie dla małych dzieci. W tym artykule omówimy, dlaczego ten rozmiar jest odpowiedni dla najmłodszych, jakie są jego zalety i jak dbać o komfort snu dziecka.

  Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 11:23
 • Jak wygląda transport towarów do Belgii?
  Jak wygląda transport towarów do Belgii?

  Transport towarów do Belgii to usługa, która polega na przewozie różnych produktów z jednego miejsca w Europie do innego. Usługa ta może obejmować transport samochodowy, lotniczy lub morski. Przedsiębiorcy i firmy mogą skorzystać z tej usługi, aby dostarczyć swoje towary do odbiorców w Belgii. Transport towarów do Belgii może być stosunkowo prosty lub bardziej skomplikowany, w zależności od rodzaju produktu i ilości towaru.

  Napisano wtorek, 08 sierpień 2023 16:06
 • Czym się kierować przy kupnie biletu lotniczego na wakacje aby obniżyć koszt przelotu ?
  Czym się kierować przy kupnie biletu lotniczego na wakacje aby obniżyć koszt przelotu ?

  Planujesz wakacje i nie chcesz przepłacać za bilety lotnicze? Z tego artykułu dowiesz się na co zwrócić uwagę planując wakacje na własną rękę. Te kilka rad pozwoli Ci zaoszczędzić czasem nawet sporo pieniędzy i czasu.

  Napisano sobota, 15 lipiec 2023 13:30
 • Zarządzanie finansami firmowymi - jak biuro rachunkowe pomaga przedsiębiorcom
  Zarządzanie finansami firmowymi - jak biuro rachunkowe pomaga przedsiębiorcom

  W dzisiejszych czasach prowadzenie biznesu wymaga nie tylko kreatywności i innowacyjności, ale również umiejętności zarządzania finansami. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na współpracę z biurem księgowym, które oferuje profesjonalne wsparcie w zakresie zarządzania finansami.

  Napisano wtorek, 09 maj 2023 11:27
 • Materac twardy czyli jaki?
  Materac twardy czyli jaki?

  Klasyczna skala twardości jaką przyjęto do w miarę obiektywnej oceny materacy dysponuje czterema stopniami. Materac miękki określany jest w niej jako H1 i oznacza materac dedykowany najlżejszym osobom bądź użytkownikom, którzy ze względu na upodobania czy potrzeby organizmu chcą wybrać model materaca plastyczny, poddający się pod ciężarem ciała. Kolejnym stopniem hierarchicznie jest H2 czyli materac średnio twardy.

  Napisano poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07
 • Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?
  Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?

  Zaciąganie kredytów czy pożyczek dla wielu osób kojarzy się z wizytą w banku. Jednak jak się okazuje, nie zawsze i nie każdy może otrzymać pożyczkę z banku.

  Napisano piątek, 10 marzec 2023 14:28
 • Na czym polega dopłata do odszkodowania?
  Na czym polega dopłata do odszkodowania?

  Dopłata do odszkodowania to wypłacenie różnicy między odszkodowaniem wypłaconym przez ubezpieczyciela a rzeczywistym odszkodowaniem. Kwota zaniżenia musi być precyzyjnie określona. Można to zrobić poprzez analizę kosztów i korzyści.

  Napisano piątek, 03 luty 2023 12:07
 • Jak rosną włosy i co ma na to wpływ?
  Jak rosną włosy i co ma na to wpływ?

  Chcąc poprawić zdrowie włosów, warto wiedzieć czym tak na prawdę włosy są i co wpływa na ich porost. Zapewne nie wiele ludzi wie, że włosy rosną w pewnych fazach i jest to ściśle powiązane z wieloma czynnikami.

  Napisano czwartek, 01 grudzień 2022 11:28

Ciekawe artykuły

 • 1