piątek, 26 kwiecień 2024 13:15

Piorun uderzył w samolot LOT-u w Warszawie

Piorun uderzył w samolot LOT-u Piorun uderzył w samolot LOT-u fot: pixabay

Podczas rutynowego lotu z Bukaresztu do Warszawy, pasażerowie doświadczyli niespodziewanego zdarzenia, które wstrząsnęło kabiną samolotu. Opisując moment, gdy piorun uderzył w maszynę, świadkowie podkreślają profesjonalizm załogi i pilotów w radzeniu sobie z trudną sytuacją. Incydent ten podkreśla wagę szkolenia i doświadczenia załogi w zapewnianiu bezpieczeństwa lotów, nawet w niecodziennych okolicznościach.

Czego się dowiesz:

  • Jakie zdarzenie miało miejsce podczas lotu LO646 linii LOT?
  • Jakie reakcje wywołało uderzenie pioruna w samolot?
  • Jak zakończył się lot po incydencie?
  • Jakie działania podjęto po lądowaniu maszyny na lotnisku Okęcie?
  • Jakie wnioski można wyciągnąć z potwierdzenia zdarzenia przez biuro prasowe linii lotniczej LOT?

Nieoczekiwany incydent w powietrzu

Podczas lotu rejsowego LO646 linii LOT, który odbywał trasę z Bukaresztu do Warszawy, doszło do nietypowego zdarzenia. Piorun uderzył w samolot, co spowodowało silne wstrząsy i oślepiające światło w kabinie pasażerskiej. Jednak mimo dramatycznej sytuacji, załoga zachowała spokój i profesjonalizm.

„Podczas lądowania w samolot uderzył piorun (taką informację uzyskałem od obsługi lotniskowej). Jeden wielki huk, samolotem bardzo zatrzęsło i wręcz oślepiające światło opanowało całą kabinę, gdzie siedzieliśmy. Na kabinie zapanowała grobowa cisza. Szczęśliwie wylądowaliśmy na Okęciu. Brawa dla załogi, a w szczególności pilotów!” – opisuje uczestnik zdarzenia

Bezpieczne lądowanie

Po incydencie samolot wylądował bezpiecznie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Po lądowaniu maszyna przeszła standardowy przegląd techniczny, po którym wróciła do obsługi regularnych połączeń lotniczych PLL LOT. Zarówno załoga, jak i piloci zostali pochwaleni za szybką reakcję i umiejętne pokierowanie sytuacją.

Zdarzenie potwierdzone przez biuro prasowe linii lotniczej LOT pokazuje, że mimo rzadkości przypadków uderzenia pioruna w samoloty, konstrukcja maszyn lotniczych jest w stanie wytrzymać tego typu incydenty, zapewniając bezpieczeństwo pasażerów i załogi.

źródło: warszawawpigulce.pl