środa, 03 kwiecień 2024 11:32

Policjanci z CBŚP użyli granatów hukowych podczas interwencji w Warszawie

Akcja policjantów w Warszawie Akcja policjantów w Warszawie fot: pixabay

Wczesnym rankiem 3 kwietnia funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) przeprowadzili akcję na warszawskim osiedlu Gocław. Akcja ta wzbudziła zainteresowanie mieszkańców, którzy donosili o słyszeniu strzałów. Mimo obaw, CBŚP zapewnia, że nie użyto broni podczas operacji.

 

Odwaga czytelniczki

Pierwsze informacje o niepokojących wydarzeniach na osiedlu Adria dotarły poprzez platformę Kontakt 24. Jedna z mieszkanek opisała, że podczas rutynowej podróży odstawiającej dziecko do żłobka, otrzymała telefon od męża, który ostrzegł ją przed niebezpieczeństwem na osiedlu. Czytelniczka zauważyła dwóch zamaskowanych mężczyzn, co mogli być policjantami w cywilu. W momencie zdarzenia na miejscu pojawiła się oznakowana policja.

Potwierdzenie działań CBŚP

Komenda Stołeczna Policji oraz Komenda Rejonowa Policji Warszawa VII nie potwierdziły prowadzenia działań na terenie Gocławia. Jednakże CBŚP potwierdziło przeprowadzenie operacji. Według informacji rzeczniczki CBŚP, podczas akcji zatrzymano jedną osobę przy użyciu granatów hukowych, jednakże nie użyto broni służbowej. Szczegóły sprawy nie zostały ujawnione.

źródło: tvn24.pl