wtorek, 02 kwiecień 2024 14:47

Dramatyczny wypadek w Alei Krakowskiej w Jankach pod Warszawą

Wypadek w Jankach Wypadek w Jankach fot: pixabay

Na autostradzie Krakowskiej we wtorek 2 kwietnia, niedaleko centrum handlowego, doszło do tragicznego zderzenia dwóch pojazdów - osobowego oraz busa. W wyniku wypadku ciężko ranne zostało małe dziecko, które podróżowało w aucie bez fotelika. Dramatyczna sytuacja wymagała natychmiastowej interwencji służb ratowniczych.

 Reanimacja małego pasażera

Reporter tvnwarszawa.pl, Artur Węgrzynowicz, relacjonując ze miejsca zdarzenia, opisał trudne chwile, gdy ratownicy próbowali uratować życie kilkuletniego dziecka. Dziecko zostało przetransportowane helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Szczególnie niepokojącym faktem jest to, że podróżowało ono bez fotelika, co może stanowić czynnik znacznie zwiększający ryzyko obrażeń w przypadku wypadku.

Wysiłek Służb Ratunkowych

Na miejscu tragedii działały różne służby ratunkowe, w tym straż pożarna i policja. Zadysponowany został również śmigłowiec LPR, który w trybie pilnym przetransportował rannego pasażera do szpitala. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi Komenda Stołeczna Policji, która ustaliła, że kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Całe zdarzenie pokazuje, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas podróży, szczególnie w przypadku dzieci.

źródło: tvn24.pl