czwartek, 11 kwiecień 2024 14:27

Tragedia na Żurawiej. Zmiana zarzutów dla Doriana S.

Gwałt na Żurawiej w Warszawie Gwałt na Żurawiej w Warszawie fot: pixabay

Prokuratura zmienia zarzuty postawione Dorianowi S., podejrzanemu o brutalny gwałt w centrum Warszawy. Kobieta po napaści zmarła w szpitalu. Do zdarzenia doszło z końcem lutego. Mężczyzna ma odpowiadać za zabójstwo

 

Zmiana zarzutów na zabójstwo

Sprawca brutalnej napaści na kobietę na Żurawiej, Dorian S., ma mieć zmienione zarzuty. W czwartek, 11 kwietnia mężczyzna ma usłyszeć zarzut zabójstwa. Informację tę jako pierwszy podał RMF24. Według informacji portalu, w sprawie tej kluczowe okazały się wyniki sekcji zwłok Białorusinki. Jako przyczynę zgonu kobiety podano śmierć mózgową.

Dramatyczne zdarzenie i śmierć Lizy

Do dramatycznych zdarzeń doszło w niedzielę, 25 lutego br. w godzinach porannych przy ulicy Żurawiej, w samym centrum Warszawy. Zamaskowany napastnik zaatakował 25-letnią obywatelkę Białorusi przy użyciu noża. 25-letnia Liza trafiła w ciężkim stanie do jednego ze śródmiejskich szpitala. Niestety, jej życia nie udało się uratować. Zmarła w piątek, 1 marca. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w czwartek, 14 marca br. na warszawskim Cmentarzu Komunalnym Północnym. Podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa policja zatrzymała jeszcze tego samego dnia w jednym z mieszkań na Racławickiej.

Zmiana zarzutów na zabójstwo wskazuje na poważność i brutalność przestępstwa oraz determinację organów ścigania w dochodzeniu sprawiedliwości dla ofiary. Śmierć młodej kobiety wstrząsnęła społecznością Warszawy i wywołała falę oburzenia. Wielu mieszkańców miasta wyraziło solidarność z rodziną i przyjaciółkami Lizy oraz wezwało do surowszych kar dla sprawców przemocy. Postępowanie w tej sprawie będzie miało duże znaczenie dla systemu sprawiedliwości i walki z przestępczością w Polsce.

źródło: naszemiasto.pl