niedziela, 24 marzec 2024 17:36

Zmiany organizacji ruchu na Mokotowie w Warszawie

Ruch drogowy - Mokotów Warszawa Ruch drogowy - Mokotów Warszawa fot: pixabay

Od poniedziałku 25 marca kierowcy poruszający się po Mokotowie będą musieli przyzwyczaić się do nowych uwarunkowań drogowych. Zmiany dotkną przede wszystkim obszaru skrzyżowania Belwederskiej, Spacerowej i Gagarina, gdzie od lat funkcjonował tzw. "banana" – łuk ułatwiający przejazd w kierunku Sułkowickiej.

Zmiany na Belwederskiej i Sułkowickiej

Budowniczowie nowej linii tramwajowej zdecydowali o przekazaniu części skrzyżowania Belwederskiej, Spacerowej i Gagarina kierowcom oraz o likwidacji łuku "banana". Kierowcy podróżujący od domu studenckiego "Hera" w kierunku Sułkowickiej będą musieli korzystać z drugiej nitki Belwederskiej. Dodatkowo, ulica Sułkowicka będzie zamknięta od strony Gagarina, a dojazd do niej będzie możliwy jedynie od strony Belwederskiej dla pojazdów jadących od Wilanowa.

Konsekwencje i perspektywy

Mimo że zmiany te nie wpłyną na trasy linii autobusowych, dla kierowców będą one wymagały adaptacji i nowych nawyków drogowych. Nowa organizacja ruchu ma na celu ułatwienie przepływu pojazdów oraz dostosowanie infrastruktury drogowej do planowanej rozbudowy linii tramwajowej. Dla mieszkańców Mokotowa oznacza to potrzebę dostosowania się do nowych warunków poruszania się po dzielnicy.

źróło: tvnwarszawa