wtorek, 21 maj 2024 09:08

Czy warto skorzystać z wakacji kredytowych?

wakacje kredytowe wakacje kredytowe

Wzięcie z banku kredytu hipotecznego na zakup wymarzonej nieruchomości lub zbudowanie upragnionego domu jest jednym z elementów zadbania o poczucie bezpieczeństwa całej rodziny. Jednocześnie, gdy tylko rata kredytu wzrasta, a pieniądze do zadysponowania na codzienne wydatki nieco się kurczą wiele osób zaczyna się denerwować.

Kredyt hipoteczny a wakacje kredytowe

Kredyt hipoteczny (1) można obecnie zawiesić na pewien czas, dzięki czemu z pewnością możliwe będzie odzyskanie spokoju oraz większej płynności finansowej. Wakacje kredytowe to świetne narzędzie pozwalające nie tylko zawiesić ratę kredytu, lecz również zmniejszyć nieco całe obciążenie. Aby tego dokonać należy pieniądze przeznaczone na zawieszone raty zamiast na oszczędności przeznaczyć na nadpłatę całego kapitału. Oszczędności po dokonaniu takiej nadpłaty mogą być naprawdę spore, gdyż oszczędności przeznaczone są wyłącznie na spłatę kapitału. Kredyt hipoteczny po dokonaniu nadpłaty można skrócić lub rozłożyć na mniejsze niż do tej pory raty. Wakacje kredytowe pozwalają zmniejszyć przede wszystkim wysokość naliczanych odsetek. Mechanizm naliczania odsetek jest uzależniony od wysokości pozostałego do spłaty kapitału. Każda rata kredytu nabiera korzystniejszego stosunku kapitału do odsetek, a cały kredyt zmniejsza się znacznie szybciej. Wakacje kredytowe mogą także być powodem zwiększenia zebranych oszczędności na tak zwaną finansową poduszkę bezpieczeństwa. Z całą pewnością można więc stwierdzić, iż kredyt hipoteczny zawieszony w trakcie przewidzianych ustawą wakacji kredytowych przestanie być tak wielkim obciążeniem. Dlatego też ze względu na własne poczucie spokoju, zapewnienie sobie niezachwianej płynności finansowej oraz nasze poczucie dbania o bezpieczeństwo całej rodziny warto skorzystać z możliwości, dzięki której pieniądze można w wybranych przez siebie miesiącach przeznaczyć na coś zupełnie innego niż kredyt hipoteczny.

więcej o kredytach w naszym źródle tutaj - https://web-lider.com.pl/banki

(1) Kredyt hipoteczny to rodzaj długoterminowego kredytu, który jest zabezpieczony hipoteką na nieruchomości. Oznacza to, że pożyczkobiorca zaciąga kredyt w banku lub innej instytucji finansowej na zakup, budowę lub remont nieruchomości, a zabezpieczeniem tego kredytu jest właśnie ta nieruchomość. Kredyt hipoteczny jest jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów finansowania zakupu nieruchomości przez osoby prywatne i firmy. Jest on istotnym narzędziem finansowym, które umożliwia wielu osobom realizację marzeń o własnym domu lub mieszkaniu. Ze względu na długoterminowy charakter i zabezpieczenie w postaci nieruchomości, kredyty hipoteczne są jednymi z najbezpieczniejszych i najtańszych form finansowania dostępnych na rynku.

 • Wypłacił sobie pensję z sowitą premią i zniknął w Warszawie
  Wypłacił sobie pensję z sowitą premią i zniknął w Warszawie

  27-letni pracownik lombardu w Warszawie wypłacił sobie pensję wraz z premią, a następnie zniknął. Grozi mu teraz do pięciu lat więzienia.

  Napisano środa, 12 czerwiec 2024 17:33
 • Pijany kierowca uderzył w znak drogowy, który spadł na hulajnogistę w Warszawie
  Pijany kierowca uderzył w znak drogowy, który spadł na hulajnogistę w Warszawie

  Wypadek przy ulicy Sokratesa w Warszawie. Samochód marki Skoda uderzył w znak drogowy, który przewrócił się na hulajnogistę. Kierowca pojazdu był pod wpływem alkoholu.

  Napisano poniedziałek, 10 czerwiec 2024 14:41
 • Kobieta wypadła z okna po uwięzieniu przez mężczyznę
  Kobieta wypadła z okna po uwięzieniu przez mężczyznę

  Do dramatycznego zdarzenia doszło w warszawskiej dzielnicy Ursus, gdzie 23-letnia kobieta wypadła z okna czwartego piętra, odnosząc ciężkie obrażenia. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż przed wypadnięciem kobieta była uwięziona przez 48-letniego mężczyznę, który teraz stoi przed sądem pod zarzutem pozbawienia wolności.

  Napisano piątek, 07 czerwiec 2024 16:10
 • Zatrzymany kolejny podejrzany w sprawie serii zabójstw w warszawskim pustostanie
  Zatrzymany kolejny podejrzany w sprawie serii zabójstw w warszawskim pustostanie

  Zatrzymano drugiego mężczyznę w związku z serią zabójstw w pustostanie przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie, jak informuje prok. Piotr Skiba z Prokuratury Okręgowej.

  Napisano czwartek, 06 czerwiec 2024 15:13
 • Bohaterska akcja ratowania życia w Warszawie
  Bohaterska akcja ratowania życia w Warszawie

  Pacjent z ciężką niewydolnością oddechową oczekiwał na przeszczep płuc w Warszawie. Na realizację tego zadania czekał policyjny śmigłowiec, który miał dostarczyć organy z granicy polsko-litewskiej. Warunki pogodowe mogły jednak pokrzyżować te plany.

  Napisano środa, 05 czerwiec 2024 16:06
 • Sukces przetargu na sprzedaż odholowanych pojazdów w Warszawie
  Sukces przetargu na sprzedaż odholowanych pojazdów w Warszawie

  Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zakończył siódmy przetarg na sprzedaż odholowanych pojazdów, notując duże zainteresowanie. Ponad 300 ofert wpłynęło na blisko 40 samochodów, przynosząc znaczące zyski dla budżetu miasta.

  Napisano wtorek, 04 czerwiec 2024 13:15
 • Niebezpieczna jazda na hulajnodze pod wpływem alkoholu w Płońsku
  Niebezpieczna jazda na hulajnodze pod wpływem alkoholu w Płońsku

  W Płońsku doszło do niebezpiecznego zdarzenia, w którym 17-letni kierujący hulajnogą elektryczną, będąc pod wpływem alkoholu, potrącił ośmioletnią dziewczynkę. Incydent wywołał reakcję lokalnych władz i zwrócił uwagę na konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego dotyczących hulajnóg.

  Napisano poniedziałek, 03 czerwiec 2024 13:40
 • Podpalił parasole przed restauracją w Ostrołęce
  Podpalił parasole przed restauracją w Ostrołęce

  Do pięciu lat więzienia grozi 24-letniemu mężczyźnie za podpalenie parasoli przed restauracją w Ostrołęce. Straty spowodowane tym incydentem szacuje się na kilka tysięcy złotych.

  Napisano piątek, 31 maj 2024 15:43
 • Warszawa Zachodnia otwiera trzy nowe perony w czerwcu
  Warszawa Zachodnia otwiera trzy nowe perony w czerwcu

  PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły otwarcie trzech nowych peronów na stacji Warszawa Zachodnia. Wydarzenie to planowane jest na początek czerwca, a dokładnie na 9 czerwca, wraz z korektą rozkładu jazdy.

  Napisano czwartek, 30 maj 2024 16:38
 • 16-latka pozostawiona przez rodziców na stacji paliw w nocy
  16-latka pozostawiona przez rodziców na stacji paliw w nocy

  Rodzice przypadkowo zostawili swoją 16-letnią córkę na stacji paliw w Woli Koryckiej Dolnej przy drodze ekspresowej S1 w powiecie garwolińskim. Była noc, a dziewczyna nie miała przy sobie telefonu.

  Napisano środa, 29 maj 2024 16:34

Ciekawe artykuły

 • 1