wtorek, 15 listopad 2022 12:22

Księgowość | Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości w firmie?

Biuro Rachunkowe Kraków Biuro Rachunkowe Kraków pixabay

Prowadzenie księgowości jest niebywale czasochłonnym i trudnym zadaniem. Jest to praca, który wymaga ogromnej odpowiedzialności.

Często większe korzyści przynosi zlecenie prowadzenia księgowości w firmie, niżeli robienie to samemu. Odciąża to firmę z ogromu obowiązków. Zlecenie prowadzenia księgowości - https://modernwages.com/prowadzenie-ksiegowosci-dla-firm/, a więc outsourcing prowadzenia księgowości staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w wielu firmach. 

Zlecenie prowadzenia księgowości ma niebywale wiele zalet, między innymi:

 • umiejętności  i wiedza - Biura rachunkowe skupiają ludzi o dużej wiedzy i umiejętnościach z zakresu księgowania. Każdy pracownik tam pracujący posiada niezbędną wiedzę do przejęcia prowadzenia księgowości. Znajomość przepisów, które często się zmieniają i są skomplikowane jest tu niezwykle ważna.
 • większa ilość czasu na zainteresowanie się innymi aspektami pracy - Firma nie musi się już skupiać na prowadzeniu księgowości, która zajmuje dużo czasu i energii, a natomiast ma więcej czasu na rozwój innych dziedzin firmy.
 • brak odpowiedzialności po stronie firmy - Firma, która zleca usługę prowadzenia księgowości zrzuca z siebie odpowiedzialność za ewentualne błędy. Co więcej, biura rachunkowe muszą posiadać polisę OC, dzięki czemu nawet, gdy pojawi się jakiś błąd - polisa pokryje wszystkie koszty poprzez wypłacenie odszkodowania. 
 • większa ilość zaoszczędzonych pieniędzy - Firma zlecająca prowadzenie księgowości zaoszczędzi na zatrudnianie dodatkowych osób w pracy, np. księgowych. Jest to ogromne odciążenie, ponieważ nie ma konieczności kupowania narzędzi niezbędnych do pracy oraz oprogramowania, które jest potrzebne do pracy księgowych.
 • gwarancja usługi - Firma, która zleci usługę prowadzenia księgowości ma gwarancję, że usługa zostanie wykonana, dzięki podpisanej umowie między firmą zlecającą, a firmą zewnętrzną. Jest to wielka zaleta. W innym przypadku - gdy firma prowadzi księgowość sama, jest narażona na ogromny stres, związany między innymi z sytuacjami, kiedy pracownik będzie na urlopie wypoczynkowym, lub nie będzie go w pracy z powodu choroby. Natomiast kiedy firma zleca usługę prowadzenia działalności, nawet gdy pracownik firmy zewnętrznej będzie na urlopie, pracę wykona inny pracownik.
 • większe doświadczenie - Firma zewnętrzna, która będzie prowadziła księgowość firmy, z pewnością ma większe doświadczenie teoretyczne i praktyczne w tym zakresie. Biura rachunkowe zatrudniają doświadczonych, posiadającą ogromną wiedzę Księgowych, którzy mają wiedzę z zakresu prawa, gospodarki, czy innymi podobnymi działami. Można liczyć na wsparcie firmy w każdej sytuacji i na pewno odpowiedzą na każde nurtujące pytanie.

 Więcej na: Biuro Rachunkowe Kraków

 • Wypłacił sobie pensję z sowitą premią i zniknął w Warszawie
  Wypłacił sobie pensję z sowitą premią i zniknął w Warszawie

  27-letni pracownik lombardu w Warszawie wypłacił sobie pensję wraz z premią, a następnie zniknął. Grozi mu teraz do pięciu lat więzienia.

  Napisano środa, 12 czerwiec 2024 17:33
 • Pijany kierowca uderzył w znak drogowy, który spadł na hulajnogistę w Warszawie
  Pijany kierowca uderzył w znak drogowy, który spadł na hulajnogistę w Warszawie

  Wypadek przy ulicy Sokratesa w Warszawie. Samochód marki Skoda uderzył w znak drogowy, który przewrócił się na hulajnogistę. Kierowca pojazdu był pod wpływem alkoholu.

  Napisano poniedziałek, 10 czerwiec 2024 14:41
 • Kobieta wypadła z okna po uwięzieniu przez mężczyznę
  Kobieta wypadła z okna po uwięzieniu przez mężczyznę

  Do dramatycznego zdarzenia doszło w warszawskiej dzielnicy Ursus, gdzie 23-letnia kobieta wypadła z okna czwartego piętra, odnosząc ciężkie obrażenia. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż przed wypadnięciem kobieta była uwięziona przez 48-letniego mężczyznę, który teraz stoi przed sądem pod zarzutem pozbawienia wolności.

  Napisano piątek, 07 czerwiec 2024 16:10
 • Zatrzymany kolejny podejrzany w sprawie serii zabójstw w warszawskim pustostanie
  Zatrzymany kolejny podejrzany w sprawie serii zabójstw w warszawskim pustostanie

  Zatrzymano drugiego mężczyznę w związku z serią zabójstw w pustostanie przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie, jak informuje prok. Piotr Skiba z Prokuratury Okręgowej.

  Napisano czwartek, 06 czerwiec 2024 15:13
 • Bohaterska akcja ratowania życia w Warszawie
  Bohaterska akcja ratowania życia w Warszawie

  Pacjent z ciężką niewydolnością oddechową oczekiwał na przeszczep płuc w Warszawie. Na realizację tego zadania czekał policyjny śmigłowiec, który miał dostarczyć organy z granicy polsko-litewskiej. Warunki pogodowe mogły jednak pokrzyżować te plany.

  Napisano środa, 05 czerwiec 2024 16:06
 • Sukces przetargu na sprzedaż odholowanych pojazdów w Warszawie
  Sukces przetargu na sprzedaż odholowanych pojazdów w Warszawie

  Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zakończył siódmy przetarg na sprzedaż odholowanych pojazdów, notując duże zainteresowanie. Ponad 300 ofert wpłynęło na blisko 40 samochodów, przynosząc znaczące zyski dla budżetu miasta.

  Napisano wtorek, 04 czerwiec 2024 13:15
 • Niebezpieczna jazda na hulajnodze pod wpływem alkoholu w Płońsku
  Niebezpieczna jazda na hulajnodze pod wpływem alkoholu w Płońsku

  W Płońsku doszło do niebezpiecznego zdarzenia, w którym 17-letni kierujący hulajnogą elektryczną, będąc pod wpływem alkoholu, potrącił ośmioletnią dziewczynkę. Incydent wywołał reakcję lokalnych władz i zwrócił uwagę na konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego dotyczących hulajnóg.

  Napisano poniedziałek, 03 czerwiec 2024 13:40
 • Podpalił parasole przed restauracją w Ostrołęce
  Podpalił parasole przed restauracją w Ostrołęce

  Do pięciu lat więzienia grozi 24-letniemu mężczyźnie za podpalenie parasoli przed restauracją w Ostrołęce. Straty spowodowane tym incydentem szacuje się na kilka tysięcy złotych.

  Napisano piątek, 31 maj 2024 15:43
 • Warszawa Zachodnia otwiera trzy nowe perony w czerwcu
  Warszawa Zachodnia otwiera trzy nowe perony w czerwcu

  PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły otwarcie trzech nowych peronów na stacji Warszawa Zachodnia. Wydarzenie to planowane jest na początek czerwca, a dokładnie na 9 czerwca, wraz z korektą rozkładu jazdy.

  Napisano czwartek, 30 maj 2024 16:38
 • 16-latka pozostawiona przez rodziców na stacji paliw w nocy
  16-latka pozostawiona przez rodziców na stacji paliw w nocy

  Rodzice przypadkowo zostawili swoją 16-letnią córkę na stacji paliw w Woli Koryckiej Dolnej przy drodze ekspresowej S1 w powiecie garwolińskim. Była noc, a dziewczyna nie miała przy sobie telefonu.

  Napisano środa, 29 maj 2024 16:34

Ciekawe artykuły

 • 1