wtorek, 22 marzec 2022 11:42

Czy warto inwestować w inteligentny dom?

inteligentny zamek do drzwi inteligentny zamek do drzwi pixabay

Smart home to innowacyjne rozwiązanie, które cały czas zyskuje na popularności. Wszystko za sprawą wielu zalet jakie posiada. Zwiększa komfort domowników, pozwala zaoszczędzić im pieniądze i sprawia, że zarówno ich dom jak i oni sami są bardziej bezpieczni.

Podpowiadamy jakie urządzenia wchodzą w skład inteligentnego domu, które z nich warto wybrać i jakie korzyści one dają.

Smart home – w jaki sposób działa?

Smart home to inaczej cały system inteligentnych urządzeń automatyki domowej, które działają na podstawie koncepcji internetu rzeczy. Zakłada ona, że urządzenia mogą komunikować się pomiędzy sobą oraz z użytkownikami. Dzięki temu, zwiększa się nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo oraz oszczędności w domowym budżecie domowników. Można zaprogramować je tak, aby działały zgodnie z trybem życia mieszkańców, jak ogrzewanie, które zwiększa się nad ranem, czy brama wjazdowa, która zamyka się o określonej godzinie. Sprawdź inteligentne elementy automatyki do bram: https://mieszkaj-nowoczesnie.pl/category/automatyka-domowa/automatyka-bram/ i wybierz odpowiednią dla siebie.

Jakie urządzenia wchodzą w skład smart home?

Inteligentny dom składa się z wielu elementów. To od właściciela zależy czy będzie chciał, aby w jego domu znalazły się wszystkie, czy tylko niektóre z nich. Jednym z najpopularniejszych inteligentnych urządzeń są smart gniazdka, które umożliwiają sterowanie nimi z poziomu aplikacji. Dzięki temu, nawet jeśli domownicy zapomną odłączyć coś od gniazdka, w każdej chwili będą mogli naprawić swój błąd. Innym ciekawym rozwiązaniem jest inteligentne oświetlenie. Funkcje jakie posiada pozwalają na dobór natężenia czy miejsc, w którym ma ono działać. Co więcej, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy domownicy chcą włączyć lub wyłączyć światło, ale nie mają ochoty wstawać z łóżka albo kanapy. Warto zwrócić również uwagę na inteligentne ogrzewanie, które można dostosować do trybu życia domowników, aby utrzymywało preferowaną temperaturę w pomieszczeniach.

Inteligentny zamek do drzwi – jak to działa?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem będącym częścią smart home jest inteligentny zamek do drzwi. Za jego pomocą można zautomatyzować zamykanie i otwieranie drzwi. Świetnie sprawdza się on w domach, mieszkaniach, biurach, czy też nieruchomościach wynajmowanych na krótki termin. Inteligentnym zamkiem można sterować z poziomu aplikacji, z dowolnego miejsca na świecie. Jednym warunkiem jest połączenie z Internetem.

Pełna oferta inteligentnego domu znajduje się w sprawdzonym sklepie: https://mieszkaj-nowoczesnie.pl

Więcej w tej kategorii: « Filtr do okapu Berg

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Lokalizator GPS do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych
  Lokalizator GPS do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych

  Podczas posiadania firmy przewozowej we własności przedsiębiorcy znajdują się wszystkie samochody ciężarowe, które udostępniane są kierowcom.

  Napisano środa, 15 czerwiec 2022 18:54
 • Jak wybrać dobry kurs programowania online dla dzieci i młodzieży?
  Jak wybrać dobry kurs programowania online dla dzieci i młodzieży?

  Programowanie jest umiejętnością, która już niedługo będzie tak podstawowa jak pisanie czy czytanie. Nie jest to puste hasło, ale przewidywania specjalistów.

  Napisano wtorek, 07 czerwiec 2022 14:27
 • Aktywne wczasy z maluchem - jak je zaplanować?
  Aktywne wczasy z maluchem - jak je zaplanować?

  Zorganizowanie wczasów z maluchem to nie lada wyzwanie. W jaki sposób przygotować się do wyjazdu, gdzie pojechać oraz jakie atrakcje zapewnić aby cała rodzina była zadowolona z wyjazdu?

  Napisano wtorek, 24 maj 2022 13:13
 • Poznaj najważniejsze zabytki Szczecina
  Poznaj najważniejsze zabytki Szczecina

  Szczecin to główne i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, więc koniecznie warto poświęcić mu co najmniej weekend w celu przede wszystkim zapoznania się z najważniejszymi zabytkami i innymi atrakcjami.

  Napisano wtorek, 24 maj 2022 13:10
 • Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!
  Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!

  Imprezy firmowe to w ostatnich latach coraz częściej wybierana przez pracodawców forma pogłębiania relacji z pracownikami i klientami. Event firmowy to nie tylko okazja do spędzenia wspólnie czasu poza biurem i zabawy.

  Napisano czwartek, 19 maj 2022 14:49
 • Ubezpieczenia dostawczych ciężarówek
  Ubezpieczenia dostawczych ciężarówek

  Ubezpieczenia dostawczych ciężarówek są niezwykle ważnym elementem, o który powinien zadbać każdy przedsiębiorca posiadający swoją firmę przewozową.

  Napisano sobota, 07 maj 2022 17:05
 • Filtr do okapu Berg
  Filtr do okapu Berg

  Jednym z niezwykle ważnych elementów, które powinny znaleźć się w każdej funkcjonalnej kuchni jest okap.

  Napisano sobota, 23 kwiecień 2022 13:13
 • Auto skup, czyli sprzedaż pojazdu i gotówka od ręki
  Auto skup, czyli sprzedaż pojazdu i gotówka od ręki

  Kiedy szukasz sposobu na bezproblemowe zbycie pojazdu, usługi firmy skupującej samochody używane to najlepsza opcja.

  Napisano poniedziałek, 11 kwiecień 2022 09:13
 • Czy warto inwestować w inteligentny dom?
  Czy warto inwestować w inteligentny dom?

  Smart home to innowacyjne rozwiązanie, które cały czas zyskuje na popularności. Wszystko za sprawą wielu zalet jakie posiada. Zwiększa komfort domowników, pozwala zaoszczędzić im pieniądze i sprawia, że zarówno ich dom jak i oni sami są bardziej bezpieczni.

  Napisano wtorek, 22 marzec 2022 11:42
 • Atrakcyjne zatrudnienie w Rzeszowie
  Atrakcyjne zatrudnienie w Rzeszowie

  Przeglądanie ofert online to niezawodny sposób na spowodowanie, iż bez problemu realizowane będzie odnajdywanie wielu ofert w internecie. Jest to bez wątpienia zagadnienie o jakim warto pamiętać z tego względu, że praca w Rzeszowie czeka, wystarczy ją znaleźć.

  Napisano czwartek, 17 marzec 2022 17:27

Ciekawe artykuły

 • 1