wtorek, 22 marzec 2022 11:42

Czy warto inwestować w inteligentny dom?

inteligentny zamek do drzwi inteligentny zamek do drzwi pixabay

Smart home to innowacyjne rozwiązanie, które cały czas zyskuje na popularności. Wszystko za sprawą wielu zalet jakie posiada. Zwiększa komfort domowników, pozwala zaoszczędzić im pieniądze i sprawia, że zarówno ich dom jak i oni sami są bardziej bezpieczni.

Podpowiadamy jakie urządzenia wchodzą w skład inteligentnego domu, które z nich warto wybrać i jakie korzyści one dają.

Smart home – w jaki sposób działa?

Smart home to inaczej cały system inteligentnych urządzeń automatyki domowej, które działają na podstawie koncepcji internetu rzeczy. Zakłada ona, że urządzenia mogą komunikować się pomiędzy sobą oraz z użytkownikami. Dzięki temu, zwiększa się nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo oraz oszczędności w domowym budżecie domowników. Można zaprogramować je tak, aby działały zgodnie z trybem życia mieszkańców, jak ogrzewanie, które zwiększa się nad ranem, czy brama wjazdowa, która zamyka się o określonej godzinie. Sprawdź inteligentne elementy automatyki do bram: https://mieszkaj-nowoczesnie.pl/category/automatyka-domowa/automatyka-bram/ i wybierz odpowiednią dla siebie.

Jakie urządzenia wchodzą w skład smart home?

Inteligentny dom składa się z wielu elementów. To od właściciela zależy czy będzie chciał, aby w jego domu znalazły się wszystkie, czy tylko niektóre z nich. Jednym z najpopularniejszych inteligentnych urządzeń są smart gniazdka, które umożliwiają sterowanie nimi z poziomu aplikacji. Dzięki temu, nawet jeśli domownicy zapomną odłączyć coś od gniazdka, w każdej chwili będą mogli naprawić swój błąd. Innym ciekawym rozwiązaniem jest inteligentne oświetlenie. Funkcje jakie posiada pozwalają na dobór natężenia czy miejsc, w którym ma ono działać. Co więcej, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy domownicy chcą włączyć lub wyłączyć światło, ale nie mają ochoty wstawać z łóżka albo kanapy. Warto zwrócić również uwagę na inteligentne ogrzewanie, które można dostosować do trybu życia domowników, aby utrzymywało preferowaną temperaturę w pomieszczeniach.

Inteligentny zamek do drzwi – jak to działa?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem będącym częścią smart home jest inteligentny zamek do drzwi. Za jego pomocą można zautomatyzować zamykanie i otwieranie drzwi. Świetnie sprawdza się on w domach, mieszkaniach, biurach, czy też nieruchomościach wynajmowanych na krótki termin. Inteligentnym zamkiem można sterować z poziomu aplikacji, z dowolnego miejsca na świecie. Jednym warunkiem jest połączenie z Internetem.

Pełna oferta inteligentnego domu znajduje się w sprawdzonym sklepie: https://mieszkaj-nowoczesnie.pl

 • Zarządzanie finansami firmowymi - jak biuro rachunkowe pomaga przedsiębiorcom
  Zarządzanie finansami firmowymi - jak biuro rachunkowe pomaga przedsiębiorcom

  W dzisiejszych czasach prowadzenie biznesu wymaga nie tylko kreatywności i innowacyjności, ale również umiejętności zarządzania finansami. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na współpracę z biurem księgowym, które oferuje profesjonalne wsparcie w zakresie zarządzania finansami.

  Napisano wtorek, 09 maj 2023 11:27
 • Materac twardy czyli jaki?
  Materac twardy czyli jaki?

  Klasyczna skala twardości jaką przyjęto do w miarę obiektywnej oceny materacy dysponuje czterema stopniami. Materac miękki określany jest w niej jako H1 i oznacza materac dedykowany najlżejszym osobom bądź użytkownikom, którzy ze względu na upodobania czy potrzeby organizmu chcą wybrać model materaca plastyczny, poddający się pod ciężarem ciała. Kolejnym stopniem hierarchicznie jest H2 czyli materac średnio twardy.

  Napisano poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07
 • Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?
  Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?

  Zaciąganie kredytów czy pożyczek dla wielu osób kojarzy się z wizytą w banku. Jednak jak się okazuje, nie zawsze i nie każdy może otrzymać pożyczkę z banku.

  Napisano piątek, 10 marzec 2023 14:28
 • Na czym polega dopłata do odszkodowania?
  Na czym polega dopłata do odszkodowania?

  Dopłata do odszkodowania to wypłacenie różnicy między odszkodowaniem wypłaconym przez ubezpieczyciela a rzeczywistym odszkodowaniem. Kwota zaniżenia musi być precyzyjnie określona. Można to zrobić poprzez analizę kosztów i korzyści.

  Napisano piątek, 03 luty 2023 12:07
 • Jak rosną włosy i co ma na to wpływ?
  Jak rosną włosy i co ma na to wpływ?

  Chcąc poprawić zdrowie włosów, warto wiedzieć czym tak na prawdę włosy są i co wpływa na ich porost. Zapewne nie wiele ludzi wie, że włosy rosną w pewnych fazach i jest to ściśle powiązane z wieloma czynnikami.

  Napisano czwartek, 01 grudzień 2022 11:28
 • Czym jest usługa pomocy drogowej?
  Czym jest usługa pomocy drogowej?

  Usługa pomocy drogowej to usługa, która zapewnia pomoc w nagłych wypadkach kierowcom pojazdów silnikowych. Jest dostępny w wielu krajach na całym świecie i może być oferowany przez różne organizacje.

  Napisano środa, 23 listopad 2022 19:02
 • Najlepsze prezenty na święta dla kobiet. Zaskocz swoją ukochaną!
  Najlepsze prezenty na święta dla kobiet. Zaskocz swoją ukochaną!

  Święta coraz bliżej, w związku z czym już zaczynamy się zastanawiać nad prezentami dla bliskich. Oto nasze propozycje na prezent dla kobiet! Nie ma szans, że jej się nie spodoba.

  Napisano wtorek, 22 listopad 2022 10:59
 • Wynajem samochodów – sprawdź dlaczego warto!
  Wynajem samochodów – sprawdź dlaczego warto!

  Wynajem samochodów znacznie ułatwia każdą podróż – zarówno bliską, krajową, jak i dalszą, zagraniczną. Własne auto to niezwykła wygoda oraz bezpieczeństwo!

  Napisano sobota, 19 listopad 2022 11:22
 • Księgowość | Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości w firmie?
  Księgowość | Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości w firmie?

  Prowadzenie księgowości jest niebywale czasochłonnym i trudnym zadaniem. Jest to praca, który wymaga ogromnej odpowiedzialności.

  Napisano wtorek, 15 listopad 2022 12:22
 • Dlaczego należy holować samochód i jak robić to bezpiecznie?
  Dlaczego należy holować samochód i jak robić to bezpiecznie?

  Holowanie samochodu nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Musisz to zrobić bezpiecznie i nie uszkodzić auta. Musisz wiedzieć, gdzie zamierzasz odholować samochód, jakiego rodzaju usługi pomocy drogowej będziesz potrzebować i ile to będzie kosztować.

  Napisano czwartek, 10 listopad 2022 13:30

Ciekawe artykuły

 • 1