wtorek, 22 marzec 2022 11:42

Czy warto inwestować w inteligentny dom?

inteligentny zamek do drzwi inteligentny zamek do drzwi pixabay

Smart home to innowacyjne rozwiązanie, które cały czas zyskuje na popularności. Wszystko za sprawą wielu zalet jakie posiada. Zwiększa komfort domowników, pozwala zaoszczędzić im pieniądze i sprawia, że zarówno ich dom jak i oni sami są bardziej bezpieczni.

Podpowiadamy jakie urządzenia wchodzą w skład inteligentnego domu, które z nich warto wybrać i jakie korzyści one dają.

Smart home – w jaki sposób działa?

Smart home to inaczej cały system inteligentnych urządzeń automatyki domowej, które działają na podstawie koncepcji internetu rzeczy. Zakłada ona, że urządzenia mogą komunikować się pomiędzy sobą oraz z użytkownikami. Dzięki temu, zwiększa się nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo oraz oszczędności w domowym budżecie domowników. Można zaprogramować je tak, aby działały zgodnie z trybem życia mieszkańców, jak ogrzewanie, które zwiększa się nad ranem, czy brama wjazdowa, która zamyka się o określonej godzinie. Sprawdź inteligentne elementy automatyki do bram: https://mieszkaj-nowoczesnie.pl/category/automatyka-domowa/automatyka-bram/ i wybierz odpowiednią dla siebie.

Jakie urządzenia wchodzą w skład smart home?

Inteligentny dom składa się z wielu elementów. To od właściciela zależy czy będzie chciał, aby w jego domu znalazły się wszystkie, czy tylko niektóre z nich. Jednym z najpopularniejszych inteligentnych urządzeń są smart gniazdka, które umożliwiają sterowanie nimi z poziomu aplikacji. Dzięki temu, nawet jeśli domownicy zapomną odłączyć coś od gniazdka, w każdej chwili będą mogli naprawić swój błąd. Innym ciekawym rozwiązaniem jest inteligentne oświetlenie. Funkcje jakie posiada pozwalają na dobór natężenia czy miejsc, w którym ma ono działać. Co więcej, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy domownicy chcą włączyć lub wyłączyć światło, ale nie mają ochoty wstawać z łóżka albo kanapy. Warto zwrócić również uwagę na inteligentne ogrzewanie, które można dostosować do trybu życia domowników, aby utrzymywało preferowaną temperaturę w pomieszczeniach.

Inteligentny zamek do drzwi – jak to działa?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem będącym częścią smart home jest inteligentny zamek do drzwi. Za jego pomocą można zautomatyzować zamykanie i otwieranie drzwi. Świetnie sprawdza się on w domach, mieszkaniach, biurach, czy też nieruchomościach wynajmowanych na krótki termin. Inteligentnym zamkiem można sterować z poziomu aplikacji, z dowolnego miejsca na świecie. Jednym warunkiem jest połączenie z Internetem.

Pełna oferta inteligentnego domu znajduje się w sprawdzonym sklepie: https://mieszkaj-nowoczesnie.pl

 • Kurs językowy online - czy znacząco różni się od tego w trybie stacjonarnym?
  Kurs językowy online - czy znacząco różni się od tego w trybie stacjonarnym?

  Jeszcze do niedawna większość kursów było prowadzonych w trybie stacjonarnym. Ten trend zmieniła pandemia i obecnie wiele osób decyduje się na kursy online. Dotyczy to także kursów językowych. Czym różni się kurs prowadzony w sieci od tego odbywającego się w trybie stacjonarnym? Czy różnice są znaczące?

  Napisano wtorek, 23 sierpień 2022 16:21
 • Materace 80x160 cm, mały ale wygodny i komfortowy
  Materace 80x160 cm, mały ale wygodny i komfortowy

  Materace dla najmłodszych powinny być odpowiednio dobrane tak aby zapewniły zdrowy rozwój dziecka.

  Napisano środa, 17 sierpień 2022 17:04
 • Wysokiej jakości asortyment przemysłowy
  Wysokiej jakości asortyment przemysłowy

  Duże zakłady przemysłowe rządzą się zupełnie innymi prawami niż inne mniejsze firmy. Wszystko jest podporządkowane z góry ustalonym procesom i musi przebiegać w płynny sposób, tak aby jeden dział nie blokował pracy całej reszty.

  Napisano wtorek, 16 sierpień 2022 07:19
 • Czy warto skorzystać z wakacji kredytowych?
  Czy warto skorzystać z wakacji kredytowych?

  Wzięcie z banku kredytu hipotecznego na zakup wymarzonej nieruchomości lub zbudowanie upragnionego domu jest jednym z elementów zadbania o poczucie bezpieczeństwa całej rodziny. Jednocześnie, gdy tylko rata kredytu wzrasta, a pieniądze do zadysponowania na codzienne wydatki nieco się kurczą wiele osób zaczyna się denerwować.

  Napisano poniedziałek, 01 sierpień 2022 09:08
 • Laweta Niemcy Polska: 3 zalety, o których warto wiedzieć
  Laweta Niemcy Polska: 3 zalety, o których warto wiedzieć

  Twoja podróż została przerwana przez problemy z samochodem? Kolizja lub usterka mogą pojawić się kilometry od domu albo tuż obok niego – w każdej sytuacji wsparcie oferuje pomoc drogowa.

  Napisano piątek, 01 lipiec 2022 15:27
 • Laweta, czyli na czym polega obsługa zdarzeń drogowych?
  Laweta, czyli na czym polega obsługa zdarzeń drogowych?

  Problemy z samochodem to bolączka wielu kierowców, którzy wyruszyli w trasę. Kiedy jest to usterka, wystarczająca może być naprawa na miejscu zdarzenia pozwalająca bez przeszkód kontynuować podróż.

  Napisano wtorek, 28 czerwiec 2022 16:25
 • "Tanie gotowe spółki" – diabeł tkwi w szczegółach: sprawdź je przed zakupem!
  "Tanie gotowe spółki" – diabeł tkwi w szczegółach: sprawdź je przed zakupem!

  Pomimo że kupno gotowej spółki jest w większości przypadkach bezpieczne, to niestety zdarzają się nieuczciwe osoby, które chcą odzyskać na przykład kapitał zakładowy lub pozbyć się problemów ze spółką przekazując je komuś innemu.

  Napisano czwartek, 23 czerwiec 2022 11:23
 • Lokalizator GPS do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych
  Lokalizator GPS do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych

  Podczas posiadania firmy przewozowej we własności przedsiębiorcy znajdują się wszystkie samochody ciężarowe, które udostępniane są kierowcom.

  Napisano środa, 15 czerwiec 2022 18:54
 • Jak wybrać dobry kurs programowania online dla dzieci i młodzieży?
  Jak wybrać dobry kurs programowania online dla dzieci i młodzieży?

  Programowanie jest umiejętnością, która już niedługo będzie tak podstawowa jak pisanie czy czytanie. Nie jest to puste hasło, ale przewidywania specjalistów.

  Napisano wtorek, 07 czerwiec 2022 14:27
 • Aktywne wczasy z maluchem - jak je zaplanować?
  Aktywne wczasy z maluchem - jak je zaplanować?

  Zorganizowanie wczasów z maluchem to nie lada wyzwanie. W jaki sposób przygotować się do wyjazdu, gdzie pojechać oraz jakie atrakcje zapewnić aby cała rodzina była zadowolona z wyjazdu?

  Napisano wtorek, 24 maj 2022 13:13

Ciekawe artykuły

 • 1