wtorek, 22 marzec 2022 11:42

Czy warto inwestować w inteligentny dom?

inteligentny zamek do drzwi inteligentny zamek do drzwi pixabay

Smart home to innowacyjne rozwiązanie, które cały czas zyskuje na popularności. Wszystko za sprawą wielu zalet jakie posiada. Zwiększa komfort domowników, pozwala zaoszczędzić im pieniądze i sprawia, że zarówno ich dom jak i oni sami są bardziej bezpieczni.

Podpowiadamy jakie urządzenia wchodzą w skład inteligentnego domu, które z nich warto wybrać i jakie korzyści one dają.

Smart home – w jaki sposób działa?

Smart home to inaczej cały system inteligentnych urządzeń automatyki domowej, które działają na podstawie koncepcji internetu rzeczy. Zakłada ona, że urządzenia mogą komunikować się pomiędzy sobą oraz z użytkownikami. Dzięki temu, zwiększa się nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo oraz oszczędności w domowym budżecie domowników. Można zaprogramować je tak, aby działały zgodnie z trybem życia mieszkańców, jak ogrzewanie, które zwiększa się nad ranem, czy brama wjazdowa, która zamyka się o określonej godzinie. Sprawdź inteligentne elementy automatyki do bram: https://mieszkaj-nowoczesnie.pl/category/automatyka-domowa/automatyka-bram/ i wybierz odpowiednią dla siebie.

Jakie urządzenia wchodzą w skład smart home?

Inteligentny dom składa się z wielu elementów. To od właściciela zależy czy będzie chciał, aby w jego domu znalazły się wszystkie, czy tylko niektóre z nich. Jednym z najpopularniejszych inteligentnych urządzeń są smart gniazdka, które umożliwiają sterowanie nimi z poziomu aplikacji. Dzięki temu, nawet jeśli domownicy zapomną odłączyć coś od gniazdka, w każdej chwili będą mogli naprawić swój błąd. Innym ciekawym rozwiązaniem jest inteligentne oświetlenie. Funkcje jakie posiada pozwalają na dobór natężenia czy miejsc, w którym ma ono działać. Co więcej, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy domownicy chcą włączyć lub wyłączyć światło, ale nie mają ochoty wstawać z łóżka albo kanapy. Warto zwrócić również uwagę na inteligentne ogrzewanie, które można dostosować do trybu życia domowników, aby utrzymywało preferowaną temperaturę w pomieszczeniach.

Inteligentny zamek do drzwi – jak to działa?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem będącym częścią smart home jest inteligentny zamek do drzwi. Za jego pomocą można zautomatyzować zamykanie i otwieranie drzwi. Świetnie sprawdza się on w domach, mieszkaniach, biurach, czy też nieruchomościach wynajmowanych na krótki termin. Inteligentnym zamkiem można sterować z poziomu aplikacji, z dowolnego miejsca na świecie. Jednym warunkiem jest połączenie z Internetem.

Pełna oferta inteligentnego domu znajduje się w sprawdzonym sklepie: https://mieszkaj-nowoczesnie.pl

 • Na czym polega dopłata do odszkodowania?
  Na czym polega dopłata do odszkodowania?

  Dopłata do odszkodowania to wypłacenie różnicy między odszkodowaniem wypłaconym przez ubezpieczyciela a rzeczywistym odszkodowaniem. Kwota zaniżenia musi być precyzyjnie określona. Można to zrobić poprzez analizę kosztów i korzyści.

  Napisano piątek, 03 luty 2023 12:07
 • Jak rosną włosy i co ma na to wpływ?
  Jak rosną włosy i co ma na to wpływ?

  Chcąc poprawić zdrowie włosów, warto wiedzieć czym tak na prawdę włosy są i co wpływa na ich porost. Zapewne nie wiele ludzi wie, że włosy rosną w pewnych fazach i jest to ściśle powiązane z wieloma czynnikami.

  Napisano czwartek, 01 grudzień 2022 11:28
 • Czym jest usługa pomocy drogowej?
  Czym jest usługa pomocy drogowej?

  Usługa pomocy drogowej to usługa, która zapewnia pomoc w nagłych wypadkach kierowcom pojazdów silnikowych. Jest dostępny w wielu krajach na całym świecie i może być oferowany przez różne organizacje.

  Napisano środa, 23 listopad 2022 19:02
 • Najlepsze prezenty na święta dla kobiet. Zaskocz swoją ukochaną!
  Najlepsze prezenty na święta dla kobiet. Zaskocz swoją ukochaną!

  Święta coraz bliżej, w związku z czym już zaczynamy się zastanawiać nad prezentami dla bliskich. Oto nasze propozycje na prezent dla kobiet! Nie ma szans, że jej się nie spodoba.

  Napisano wtorek, 22 listopad 2022 10:59
 • Wynajem samochodów – sprawdź dlaczego warto!
  Wynajem samochodów – sprawdź dlaczego warto!

  Wynajem samochodów znacznie ułatwia każdą podróż – zarówno bliską, krajową, jak i dalszą, zagraniczną. Własne auto to niezwykła wygoda oraz bezpieczeństwo!

  Napisano sobota, 19 listopad 2022 11:22
 • Księgowość | Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości w firmie?
  Księgowość | Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości w firmie?

  Prowadzenie księgowości jest niebywale czasochłonnym i trudnym zadaniem. Jest to praca, który wymaga ogromnej odpowiedzialności.

  Napisano wtorek, 15 listopad 2022 12:22
 • Dlaczego należy holować samochód i jak robić to bezpiecznie?
  Dlaczego należy holować samochód i jak robić to bezpiecznie?

  Holowanie samochodu nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Musisz to zrobić bezpiecznie i nie uszkodzić auta. Musisz wiedzieć, gdzie zamierzasz odholować samochód, jakiego rodzaju usługi pomocy drogowej będziesz potrzebować i ile to będzie kosztować.

  Napisano czwartek, 10 listopad 2022 13:30
 • Sposób na udany bankiet? Wygodne krzesła bankietowe cateringowe
  Sposób na udany bankiet? Wygodne krzesła bankietowe cateringowe

  Organizując bankiet lub inną tego typu uroczystość, zwykle chcemy, by wszystko podczas tego wydarzenia było dopięte na ostatni guzik i zgrane ze sobą.

  Napisano sobota, 05 listopad 2022 16:16
 • Skup złota pozwala na pozyskanie wartościowego metalu
  Skup złota pozwala na pozyskanie wartościowego metalu

  Mając na uwadze fakt, że inflacja staje się, coraz większym zagrożeniem gospodarczym wiele świadomych osób szuka właściwej możliwości na to, aby zainwestować ciężko zarobione oszczędności.

  Napisano wtorek, 01 listopad 2022 09:19
 • Jesienna depresja - jak ją pokonać?
  Jesienna depresja - jak ją pokonać?

  Jeśli powrót do pracy lub szkoły w listopadzie i krótsze, zimniejsze dni wydają się ponurą perspektywą, nie jesteś sam. Jesień może pogorszyć niepokój i depresję, mówią eksperci, więc dlaczego pora roku ma na nas wpływ i czy możemy w jakiś sposób to pokonać?

  Napisano środa, 26 październik 2022 11:19

Ciekawe artykuły

 • 1