środa, 17 kwiecień 2024 08:50

Dwie Toyoty zderzyły się na Wale Miedzeszyńskim w Warszawie

Duże utrudnienia w ruchu pojawiły się na Wale Miedzeszyńskim w Warszawie po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Interwencja służb ratunkowych trwa, a zablokowana jezdnia w kierunku centrum spowodowała znaczne opóźnienia dla kierowców.

 

Czego się dowiesz

  • Gdzie i kiedy doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych?
  • Jakie służby interweniowały na miejscu wypadku na Wale Miedzeszyńskim?
  • Jakie są wstępne ustalenia policji odnośnie przyczyn wypadku?
  • Jakie są aktualne utrudnienia w ruchu i jakie rekomendacje dla kierowców wynikają z sytuacji na drodze?

Szczegóły zdarzenia

Wypadek miał miejsce w rejonie skrzyżowania Wału Miedzeszyńskiego z ulicą Peonii. Jak przekazał Bogdan Smoter z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, zderzyły się dwa pojazdy: toyota i peugeot. Obie zostały poważnie uszkodzone i zablokowały jezdnię. Na miejscu natychmiast pojawiły się zastępy straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy jednej z poszkodowanych osób.

"Zderzyły się dwa auta osobowe. Na miejscu są dwa nasze zastępy oraz zespół ratownictwa medycznego. Jednej osobie udzielana jest pomoc." - Bogdan Smoter, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Reakcja służb

Rafał Wieczorek z Komendy Stołecznej Policji poinformował, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną mogło być niedostosowanie się do sygnalizacji świetlnej przez kierowcę toyoty. Obaj kierowcy, uczestniczący w zdarzeniu, byli trzeźwi. Policjant dodał, że droga w kierunku centrum jest częściowo przejezdna, jednak ruch odbywa się tylko jednym pasem.

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie się do sygnalizacji świetlnej przez kierowcę toyoty. Obaj kierujący uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi. W kierunku centrum drożny jest jeden pas." - Rafał Wieczorek, Komenda Stołeczna Policji.

Aktualna sytuacja na drodze

Z powodu wypadku zaleca się unikanie rejonu Wale Miedzeszyńskiego w najbliższych godzinach, szczególnie na odcinku między skrzyżowaniem z ulicą Peonii a centrum miasta. Służby pracują nad usunięciem skutków zdarzenia, aby jak najszybciej przywrócić pełną przejezdność drogi. Wprowadzone są objazdy dla pojazdów, które mogą skorzystać z alternatywnych tras.

źródło: tvn24.pl