wtorek, 16 kwiecień 2024 11:34

Surowy wyrok dla kierowcy po alkoholu za tragiczny wypadek na Muranowie w Warszawie

Wyrok za alkohol Wyrok za alkohol fot: pixabay

W Warszawie zapadł wyrok w sprawie wypadku, do którego doszło w październiku 2020 roku na Muranowie. Aleksandra K., która prowadziła samochód będąc pod wpływem alkoholu, spowodowała śmiertelny wypadek. Sąd skazał ją na sześć i pół roku pozbawienia wolności.

 

Czego siędowiesz

  • Co spowodowało Aleksandra K. podczas wypadku na Muranowie w Warszawie?
  • Jakie konsekwencje sądowe poniosła Aleksandra K. za spowodowanie śmiertelnego wypadku?
  • Jaka była reakcja prokuratora na wyrok sądowy w sprawie Aleksandry K.
  • Czy wyrok w sprawie Aleksandry K. jest już prawomocny?
  • Jakie działania zostały podjęte wobec Aleksandry K. oprócz kary więzienia?

Szczegóły zdarzenia

Według ustaleń prokuratury, Aleksandra K. jechała z prędkością znacznie przekraczającą dozwoloną – w momencie zderzenia jej samochód miał na liczniku 120 km/h, chociaż chwilę wcześniej przekraczał nawet 180 km/h. Z jej zeznań wynika, że 2 października miała "zły dzień", a po pracy spotkała się na drinki z kolegą. Pomimo spożycia alkoholu zdecydowała się wsiąść za kierownicę. Tragiczne skutki jej decyzji to śmierć kierującego volkswagenem oraz poważne obrażenia jego pasażera.

Konsekwencje i reakcje

Sędzia Adam Grzejszczak orzekł nie tylko karę więzienia, ale również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i zobowiązał oskarżoną do zapłaty nawiązki w wysokości 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, informuje, że prokurator wnioskował o siedem i pół roku więzienia. Decyzja o ewentualnej apelacji będzie zależała od pisemnego uzasadnienia wyroku. Aleksandra K. podczas procesu wyraziła skruchę i przeprosiła rodziny ofiar.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, a sprawa zwraca uwagę na poważne konsekwencje lekceważenia przepisów drogowych i prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu.

źródło: tvn24.pl