wtorek, 23 sierpień 2022 16:21

Kurs językowy online - czy znacząco różni się od tego w trybie stacjonarnym?

Kursy językowe online Kursy językowe online Gerelis

Jeszcze do niedawna większość kursów było prowadzonych w trybie stacjonarnym. Ten trend zmieniła pandemia i obecnie wiele osób decyduje się na kursy online. Dotyczy to także kursów językowych. Czym różni się kurs prowadzony w sieci od tego odbywającego się w trybie stacjonarnym? Czy różnice są znaczące?

 

Czym różni się kurs językowy online od kursu językowego w trybie stacjonarnym?

Oczywiście zasadniczą różnicą jest miejsce odbywania się kursy. By uczestniczyć w kursie online nie musisz ruszać się z domu. Możesz włączyć swój sprzęt elektroniczny czyli laptopa z dostępem do Internetu i kamerą internetową. Jedyne wymogi jakie musisz spełnić to te stawiane przez platformę elearningową, na której odbywa się kurs. Oczywiście dotyczą one przepustowości sieci i tempa przepływu danych. Zarówno pobieranie jak i wysyłanie danych musi być na odpowiednim poziomie, aby obraz, ale i dźwięk był stały i by nie dochodziło do ich przerywania. Kursy językowe online na platformie Zoom oferuje szkoła językowa Gerelis, która swoją siedzibę ma we Wrocławiu. Zajęcia podobnie jak stacjonarnie prowadzone są w niewielkich grupach, które liczą od 4 do 6 osób.

Podobnie jak w trybie stacjonarnym prowadzone są metodą naturalną, co oznacza, że nacisk kładziony jest na umiejętność konwersacji, poprzez którą rozwija się wszystkie kompetencje językowe, zarówno rozumienia ze słuchu, czytania i pisania w języku obcym, jak i przede wszystkim mówienia. Podobnie jak w wersji stacjonarnej nie korzysta się z podręczników, a spotkania online z native speakerem czy polskim lektorem języka angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego odbywają się w trybie rzeczywistym. Zatem nie jest to kurs, gdzie kursant korzysta z wcześniej nagranych lekcji i ma w tym przypadku do czynienia z żywym językiem. Zatem właściwie jedyną różnicą jest tryb prowadzenia kursu. Ponadto zyskuje się dostęp do platformy edukacyjnej - językowej, a także audiobooka z autorskimi ćwiczeniami. Kursant może korzystać także z aplikacji, które poprawiają jego wymowę czy pisownię w języku obcym.         

 

kursy jezykowe online wroclaw

Kursy językowe online są idealne dla osób, które są zabiegane i nie miałyby czasu uczęszczać na zajęcia stacjonarne

Czy kurs językowy online tak jak stacjonarny może przygotować do egzaminów językowych?  

Ponieważ popularne egzaminy językowe opierają się na rozumieniu ze słuchu, to jak najbardziej kurs online może do takiego przygotować. Nacisk jest kładziony na konwersację, ale przy okazji native speaker koryguje popełniane błędy zarówno te gramatyczne, jak i fonetyczne. Jedyną istotną różnicą jest to, że na kursie online nie można bezpośrednio obcować ze zwierzętami z domu tymczasowego znajdującego się w budynku z siedzibą szkoły językowej Gerelis. Niemniej jednak zajęcia odbywa się w zaciszu własnego domu, zatem można zabrać na nie swojego pupila czy też stworzyć sobie najbardziej optymalne i niestresujące warunki do nauki języka obcego. Jeżeli chcesz przygotować się do kursu certyfikującego na danym poziomie językowym, to szkoła dąży do stworzenia grupy, która ma taki sam cel, w związku z tym zajęcia modelowane są pod jej potrzeby, ale jednocześnie w dalszym ciągu prowadzone metodą naturalną. Jeżeli chcecie znać wszystkie atuty kursu językowego online, to koniecznie zapoznajcie się z informacjami dostępnymi na stronie: https://gerelis.pl/aktualnosci/jakie-sa-zalety-kursow-jezykowych-online/. Na pewno pomogą Ci w podjęciu decyzji o trybie nauki języka obcego. Metoda nauki online wcale nie musi być gorsza od nauki stacjonarnej.       

 • Wypłacił sobie pensję z sowitą premią i zniknął w Warszawie
  Wypłacił sobie pensję z sowitą premią i zniknął w Warszawie

  27-letni pracownik lombardu w Warszawie wypłacił sobie pensję wraz z premią, a następnie zniknął. Grozi mu teraz do pięciu lat więzienia.

  Napisano środa, 12 czerwiec 2024 17:33
 • Pijany kierowca uderzył w znak drogowy, który spadł na hulajnogistę w Warszawie
  Pijany kierowca uderzył w znak drogowy, który spadł na hulajnogistę w Warszawie

  Wypadek przy ulicy Sokratesa w Warszawie. Samochód marki Skoda uderzył w znak drogowy, który przewrócił się na hulajnogistę. Kierowca pojazdu był pod wpływem alkoholu.

  Napisano poniedziałek, 10 czerwiec 2024 14:41
 • Kobieta wypadła z okna po uwięzieniu przez mężczyznę
  Kobieta wypadła z okna po uwięzieniu przez mężczyznę

  Do dramatycznego zdarzenia doszło w warszawskiej dzielnicy Ursus, gdzie 23-letnia kobieta wypadła z okna czwartego piętra, odnosząc ciężkie obrażenia. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż przed wypadnięciem kobieta była uwięziona przez 48-letniego mężczyznę, który teraz stoi przed sądem pod zarzutem pozbawienia wolności.

  Napisano piątek, 07 czerwiec 2024 16:10
 • Zatrzymany kolejny podejrzany w sprawie serii zabójstw w warszawskim pustostanie
  Zatrzymany kolejny podejrzany w sprawie serii zabójstw w warszawskim pustostanie

  Zatrzymano drugiego mężczyznę w związku z serią zabójstw w pustostanie przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie, jak informuje prok. Piotr Skiba z Prokuratury Okręgowej.

  Napisano czwartek, 06 czerwiec 2024 15:13
 • Bohaterska akcja ratowania życia w Warszawie
  Bohaterska akcja ratowania życia w Warszawie

  Pacjent z ciężką niewydolnością oddechową oczekiwał na przeszczep płuc w Warszawie. Na realizację tego zadania czekał policyjny śmigłowiec, który miał dostarczyć organy z granicy polsko-litewskiej. Warunki pogodowe mogły jednak pokrzyżować te plany.

  Napisano środa, 05 czerwiec 2024 16:06
 • Sukces przetargu na sprzedaż odholowanych pojazdów w Warszawie
  Sukces przetargu na sprzedaż odholowanych pojazdów w Warszawie

  Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zakończył siódmy przetarg na sprzedaż odholowanych pojazdów, notując duże zainteresowanie. Ponad 300 ofert wpłynęło na blisko 40 samochodów, przynosząc znaczące zyski dla budżetu miasta.

  Napisano wtorek, 04 czerwiec 2024 13:15
 • Niebezpieczna jazda na hulajnodze pod wpływem alkoholu w Płońsku
  Niebezpieczna jazda na hulajnodze pod wpływem alkoholu w Płońsku

  W Płońsku doszło do niebezpiecznego zdarzenia, w którym 17-letni kierujący hulajnogą elektryczną, będąc pod wpływem alkoholu, potrącił ośmioletnią dziewczynkę. Incydent wywołał reakcję lokalnych władz i zwrócił uwagę na konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego dotyczących hulajnóg.

  Napisano poniedziałek, 03 czerwiec 2024 13:40
 • Podpalił parasole przed restauracją w Ostrołęce
  Podpalił parasole przed restauracją w Ostrołęce

  Do pięciu lat więzienia grozi 24-letniemu mężczyźnie za podpalenie parasoli przed restauracją w Ostrołęce. Straty spowodowane tym incydentem szacuje się na kilka tysięcy złotych.

  Napisano piątek, 31 maj 2024 15:43
 • Warszawa Zachodnia otwiera trzy nowe perony w czerwcu
  Warszawa Zachodnia otwiera trzy nowe perony w czerwcu

  PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły otwarcie trzech nowych peronów na stacji Warszawa Zachodnia. Wydarzenie to planowane jest na początek czerwca, a dokładnie na 9 czerwca, wraz z korektą rozkładu jazdy.

  Napisano czwartek, 30 maj 2024 16:38
 • 16-latka pozostawiona przez rodziców na stacji paliw w nocy
  16-latka pozostawiona przez rodziców na stacji paliw w nocy

  Rodzice przypadkowo zostawili swoją 16-letnią córkę na stacji paliw w Woli Koryckiej Dolnej przy drodze ekspresowej S1 w powiecie garwolińskim. Była noc, a dziewczyna nie miała przy sobie telefonu.

  Napisano środa, 29 maj 2024 16:34

Ciekawe artykuły

 • 1