wtorek, 23 sierpień 2022 16:21

Kurs językowy online - czy znacząco różni się od tego w trybie stacjonarnym?

Kursy językowe online Kursy językowe online Gerelis

Jeszcze do niedawna większość kursów było prowadzonych w trybie stacjonarnym. Ten trend zmieniła pandemia i obecnie wiele osób decyduje się na kursy online. Dotyczy to także kursów językowych. Czym różni się kurs prowadzony w sieci od tego odbywającego się w trybie stacjonarnym? Czy różnice są znaczące?

 

Czym różni się kurs językowy online od kursu językowego w trybie stacjonarnym?

Oczywiście zasadniczą różnicą jest miejsce odbywania się kursy. By uczestniczyć w kursie online nie musisz ruszać się z domu. Możesz włączyć swój sprzęt elektroniczny czyli laptopa z dostępem do Internetu i kamerą internetową. Jedyne wymogi jakie musisz spełnić to te stawiane przez platformę elearningową, na której odbywa się kurs. Oczywiście dotyczą one przepustowości sieci i tempa przepływu danych. Zarówno pobieranie jak i wysyłanie danych musi być na odpowiednim poziomie, aby obraz, ale i dźwięk był stały i by nie dochodziło do ich przerywania. Kursy językowe online na platformie Zoom oferuje szkoła językowa Gerelis, która swoją siedzibę ma we Wrocławiu. Zajęcia podobnie jak stacjonarnie prowadzone są w niewielkich grupach, które liczą od 4 do 6 osób.

Podobnie jak w trybie stacjonarnym prowadzone są metodą naturalną, co oznacza, że nacisk kładziony jest na umiejętność konwersacji, poprzez którą rozwija się wszystkie kompetencje językowe, zarówno rozumienia ze słuchu, czytania i pisania w języku obcym, jak i przede wszystkim mówienia. Podobnie jak w wersji stacjonarnej nie korzysta się z podręczników, a spotkania online z native speakerem czy polskim lektorem języka angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego odbywają się w trybie rzeczywistym. Zatem nie jest to kurs, gdzie kursant korzysta z wcześniej nagranych lekcji i ma w tym przypadku do czynienia z żywym językiem. Zatem właściwie jedyną różnicą jest tryb prowadzenia kursu. Ponadto zyskuje się dostęp do platformy edukacyjnej - językowej, a także audiobooka z autorskimi ćwiczeniami. Kursant może korzystać także z aplikacji, które poprawiają jego wymowę czy pisownię w języku obcym.         

 

kursy jezykowe online wroclaw

Kursy językowe online są idealne dla osób, które są zabiegane i nie miałyby czasu uczęszczać na zajęcia stacjonarne

Czy kurs językowy online tak jak stacjonarny może przygotować do egzaminów językowych?  

Ponieważ popularne egzaminy językowe opierają się na rozumieniu ze słuchu, to jak najbardziej kurs online może do takiego przygotować. Nacisk jest kładziony na konwersację, ale przy okazji native speaker koryguje popełniane błędy zarówno te gramatyczne, jak i fonetyczne. Jedyną istotną różnicą jest to, że na kursie online nie można bezpośrednio obcować ze zwierzętami z domu tymczasowego znajdującego się w budynku z siedzibą szkoły językowej Gerelis. Niemniej jednak zajęcia odbywa się w zaciszu własnego domu, zatem można zabrać na nie swojego pupila czy też stworzyć sobie najbardziej optymalne i niestresujące warunki do nauki języka obcego. Jeżeli chcesz przygotować się do kursu certyfikującego na danym poziomie językowym, to szkoła dąży do stworzenia grupy, która ma taki sam cel, w związku z tym zajęcia modelowane są pod jej potrzeby, ale jednocześnie w dalszym ciągu prowadzone metodą naturalną. Jeżeli chcecie znać wszystkie atuty kursu językowego online, to koniecznie zapoznajcie się z informacjami dostępnymi na stronie: https://gerelis.pl/aktualnosci/jakie-sa-zalety-kursow-jezykowych-online/. Na pewno pomogą Ci w podjęciu decyzji o trybie nauki języka obcego. Metoda nauki online wcale nie musi być gorsza od nauki stacjonarnej.       

 • Dlaczego nie warto sprzedawać auta przez portale motoryzacyjne?
  Dlaczego nie warto sprzedawać auta przez portale motoryzacyjne?

  Jeśli planujesz sprzedać swoje auto, zapewne zastanawiasz się, jak to zrobić najlepiej. Często pierwszym rozwiązaniem, które przychodzi nam na myśl, jest wystawienie ogłoszenia na portalu motoryzacyjnym. Jednakże, czy rzeczywiście jest to najlepszy wybór? W tym artykule omówimy kilka powodów, dla których nie warto sprzedawać auta przez portale motoryzacyjne.

  Napisano poniedziałek, 20 marzec 2023 17:26
 • Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?
  Szybkie pożyczki przez internet – co warto wiedzieć na ich temat?

  Zaciąganie kredytów czy pożyczek dla wielu osób kojarzy się z wizytą w banku. Jednak jak się okazuje, nie zawsze i nie każdy może otrzymać pożyczkę z banku.

  Napisano piątek, 10 marzec 2023 14:28
 • Na czym polega dopłata do odszkodowania?
  Na czym polega dopłata do odszkodowania?

  Dopłata do odszkodowania to wypłacenie różnicy między odszkodowaniem wypłaconym przez ubezpieczyciela a rzeczywistym odszkodowaniem. Kwota zaniżenia musi być precyzyjnie określona. Można to zrobić poprzez analizę kosztów i korzyści.

  Napisano piątek, 03 luty 2023 12:07
 • Jak rosną włosy i co ma na to wpływ?
  Jak rosną włosy i co ma na to wpływ?

  Chcąc poprawić zdrowie włosów, warto wiedzieć czym tak na prawdę włosy są i co wpływa na ich porost. Zapewne nie wiele ludzi wie, że włosy rosną w pewnych fazach i jest to ściśle powiązane z wieloma czynnikami.

  Napisano czwartek, 01 grudzień 2022 11:28
 • Czym jest usługa pomocy drogowej?
  Czym jest usługa pomocy drogowej?

  Usługa pomocy drogowej to usługa, która zapewnia pomoc w nagłych wypadkach kierowcom pojazdów silnikowych. Jest dostępny w wielu krajach na całym świecie i może być oferowany przez różne organizacje.

  Napisano środa, 23 listopad 2022 19:02
 • Najlepsze prezenty na święta dla kobiet. Zaskocz swoją ukochaną!
  Najlepsze prezenty na święta dla kobiet. Zaskocz swoją ukochaną!

  Święta coraz bliżej, w związku z czym już zaczynamy się zastanawiać nad prezentami dla bliskich. Oto nasze propozycje na prezent dla kobiet! Nie ma szans, że jej się nie spodoba.

  Napisano wtorek, 22 listopad 2022 10:59
 • Wynajem samochodów – sprawdź dlaczego warto!
  Wynajem samochodów – sprawdź dlaczego warto!

  Wynajem samochodów znacznie ułatwia każdą podróż – zarówno bliską, krajową, jak i dalszą, zagraniczną. Własne auto to niezwykła wygoda oraz bezpieczeństwo!

  Napisano sobota, 19 listopad 2022 11:22
 • Księgowość | Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości w firmie?
  Księgowość | Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości w firmie?

  Prowadzenie księgowości jest niebywale czasochłonnym i trudnym zadaniem. Jest to praca, który wymaga ogromnej odpowiedzialności.

  Napisano wtorek, 15 listopad 2022 12:22
 • Dlaczego należy holować samochód i jak robić to bezpiecznie?
  Dlaczego należy holować samochód i jak robić to bezpiecznie?

  Holowanie samochodu nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Musisz to zrobić bezpiecznie i nie uszkodzić auta. Musisz wiedzieć, gdzie zamierzasz odholować samochód, jakiego rodzaju usługi pomocy drogowej będziesz potrzebować i ile to będzie kosztować.

  Napisano czwartek, 10 listopad 2022 13:30
 • Sposób na udany bankiet? Wygodne krzesła bankietowe cateringowe
  Sposób na udany bankiet? Wygodne krzesła bankietowe cateringowe

  Organizując bankiet lub inną tego typu uroczystość, zwykle chcemy, by wszystko podczas tego wydarzenia było dopięte na ostatni guzik i zgrane ze sobą.

  Napisano sobota, 05 listopad 2022 16:16

Ciekawe artykuły

 • 1