wtorek, 23 sierpień 2022 16:21

Kurs językowy online - czy znacząco różni się od tego w trybie stacjonarnym?

Kursy językowe online Kursy językowe online Gerelis

Jeszcze do niedawna większość kursów było prowadzonych w trybie stacjonarnym. Ten trend zmieniła pandemia i obecnie wiele osób decyduje się na kursy online. Dotyczy to także kursów językowych. Czym różni się kurs prowadzony w sieci od tego odbywającego się w trybie stacjonarnym? Czy różnice są znaczące?

 

Czym różni się kurs językowy online od kursu językowego w trybie stacjonarnym?

Oczywiście zasadniczą różnicą jest miejsce odbywania się kursy. By uczestniczyć w kursie online nie musisz ruszać się z domu. Możesz włączyć swój sprzęt elektroniczny czyli laptopa z dostępem do Internetu i kamerą internetową. Jedyne wymogi jakie musisz spełnić to te stawiane przez platformę elearningową, na której odbywa się kurs. Oczywiście dotyczą one przepustowości sieci i tempa przepływu danych. Zarówno pobieranie jak i wysyłanie danych musi być na odpowiednim poziomie, aby obraz, ale i dźwięk był stały i by nie dochodziło do ich przerywania. Kursy językowe online na platformie Zoom oferuje szkoła językowa Gerelis, która swoją siedzibę ma we Wrocławiu. Zajęcia podobnie jak stacjonarnie prowadzone są w niewielkich grupach, które liczą od 4 do 6 osób.

Podobnie jak w trybie stacjonarnym prowadzone są metodą naturalną, co oznacza, że nacisk kładziony jest na umiejętność konwersacji, poprzez którą rozwija się wszystkie kompetencje językowe, zarówno rozumienia ze słuchu, czytania i pisania w języku obcym, jak i przede wszystkim mówienia. Podobnie jak w wersji stacjonarnej nie korzysta się z podręczników, a spotkania online z native speakerem czy polskim lektorem języka angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego odbywają się w trybie rzeczywistym. Zatem nie jest to kurs, gdzie kursant korzysta z wcześniej nagranych lekcji i ma w tym przypadku do czynienia z żywym językiem. Zatem właściwie jedyną różnicą jest tryb prowadzenia kursu. Ponadto zyskuje się dostęp do platformy edukacyjnej - językowej, a także audiobooka z autorskimi ćwiczeniami. Kursant może korzystać także z aplikacji, które poprawiają jego wymowę czy pisownię w języku obcym.         

 

kursy jezykowe online wroclaw

Kursy językowe online są idealne dla osób, które są zabiegane i nie miałyby czasu uczęszczać na zajęcia stacjonarne

Czy kurs językowy online tak jak stacjonarny może przygotować do egzaminów językowych?  

Ponieważ popularne egzaminy językowe opierają się na rozumieniu ze słuchu, to jak najbardziej kurs online może do takiego przygotować. Nacisk jest kładziony na konwersację, ale przy okazji native speaker koryguje popełniane błędy zarówno te gramatyczne, jak i fonetyczne. Jedyną istotną różnicą jest to, że na kursie online nie można bezpośrednio obcować ze zwierzętami z domu tymczasowego znajdującego się w budynku z siedzibą szkoły językowej Gerelis. Niemniej jednak zajęcia odbywa się w zaciszu własnego domu, zatem można zabrać na nie swojego pupila czy też stworzyć sobie najbardziej optymalne i niestresujące warunki do nauki języka obcego. Jeżeli chcesz przygotować się do kursu certyfikującego na danym poziomie językowym, to szkoła dąży do stworzenia grupy, która ma taki sam cel, w związku z tym zajęcia modelowane są pod jej potrzeby, ale jednocześnie w dalszym ciągu prowadzone metodą naturalną. Jeżeli chcecie znać wszystkie atuty kursu językowego online, to koniecznie zapoznajcie się z informacjami dostępnymi na stronie: https://gerelis.pl/aktualnosci/jakie-sa-zalety-kursow-jezykowych-online/. Na pewno pomogą Ci w podjęciu decyzji o trybie nauki języka obcego. Metoda nauki online wcale nie musi być gorsza od nauki stacjonarnej.       

 • Kurs językowy online - czy znacząco różni się od tego w trybie stacjonarnym?
  Kurs językowy online - czy znacząco różni się od tego w trybie stacjonarnym?

  Jeszcze do niedawna większość kursów było prowadzonych w trybie stacjonarnym. Ten trend zmieniła pandemia i obecnie wiele osób decyduje się na kursy online. Dotyczy to także kursów językowych. Czym różni się kurs prowadzony w sieci od tego odbywającego się w trybie stacjonarnym? Czy różnice są znaczące?

  Napisano wtorek, 23 sierpień 2022 16:21
 • Materace 80x160 cm, mały ale wygodny i komfortowy
  Materace 80x160 cm, mały ale wygodny i komfortowy

  Materace dla najmłodszych powinny być odpowiednio dobrane tak aby zapewniły zdrowy rozwój dziecka.

  Napisano środa, 17 sierpień 2022 17:04
 • Wysokiej jakości asortyment przemysłowy
  Wysokiej jakości asortyment przemysłowy

  Duże zakłady przemysłowe rządzą się zupełnie innymi prawami niż inne mniejsze firmy. Wszystko jest podporządkowane z góry ustalonym procesom i musi przebiegać w płynny sposób, tak aby jeden dział nie blokował pracy całej reszty.

  Napisano wtorek, 16 sierpień 2022 07:19
 • Czy warto skorzystać z wakacji kredytowych?
  Czy warto skorzystać z wakacji kredytowych?

  Wzięcie z banku kredytu hipotecznego na zakup wymarzonej nieruchomości lub zbudowanie upragnionego domu jest jednym z elementów zadbania o poczucie bezpieczeństwa całej rodziny. Jednocześnie, gdy tylko rata kredytu wzrasta, a pieniądze do zadysponowania na codzienne wydatki nieco się kurczą wiele osób zaczyna się denerwować.

  Napisano poniedziałek, 01 sierpień 2022 09:08
 • Laweta Niemcy Polska: 3 zalety, o których warto wiedzieć
  Laweta Niemcy Polska: 3 zalety, o których warto wiedzieć

  Twoja podróż została przerwana przez problemy z samochodem? Kolizja lub usterka mogą pojawić się kilometry od domu albo tuż obok niego – w każdej sytuacji wsparcie oferuje pomoc drogowa.

  Napisano piątek, 01 lipiec 2022 15:27
 • Laweta, czyli na czym polega obsługa zdarzeń drogowych?
  Laweta, czyli na czym polega obsługa zdarzeń drogowych?

  Problemy z samochodem to bolączka wielu kierowców, którzy wyruszyli w trasę. Kiedy jest to usterka, wystarczająca może być naprawa na miejscu zdarzenia pozwalająca bez przeszkód kontynuować podróż.

  Napisano wtorek, 28 czerwiec 2022 16:25
 • "Tanie gotowe spółki" – diabeł tkwi w szczegółach: sprawdź je przed zakupem!
  "Tanie gotowe spółki" – diabeł tkwi w szczegółach: sprawdź je przed zakupem!

  Pomimo że kupno gotowej spółki jest w większości przypadkach bezpieczne, to niestety zdarzają się nieuczciwe osoby, które chcą odzyskać na przykład kapitał zakładowy lub pozbyć się problemów ze spółką przekazując je komuś innemu.

  Napisano czwartek, 23 czerwiec 2022 11:23
 • Lokalizator GPS do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych
  Lokalizator GPS do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych

  Podczas posiadania firmy przewozowej we własności przedsiębiorcy znajdują się wszystkie samochody ciężarowe, które udostępniane są kierowcom.

  Napisano środa, 15 czerwiec 2022 18:54
 • Jak wybrać dobry kurs programowania online dla dzieci i młodzieży?
  Jak wybrać dobry kurs programowania online dla dzieci i młodzieży?

  Programowanie jest umiejętnością, która już niedługo będzie tak podstawowa jak pisanie czy czytanie. Nie jest to puste hasło, ale przewidywania specjalistów.

  Napisano wtorek, 07 czerwiec 2022 14:27
 • Aktywne wczasy z maluchem - jak je zaplanować?
  Aktywne wczasy z maluchem - jak je zaplanować?

  Zorganizowanie wczasów z maluchem to nie lada wyzwanie. W jaki sposób przygotować się do wyjazdu, gdzie pojechać oraz jakie atrakcje zapewnić aby cała rodzina była zadowolona z wyjazdu?

  Napisano wtorek, 24 maj 2022 13:13

Ciekawe artykuły

 • 1